Реальну політичну ситуацію у РФ визначає суто лінія фронту, — Полозов про повалення путінського режиму

Микола Полозов. Фото: rubryka.com

Теоретично можливо, що перемога України у війні може не означати поразку путінського режиму в Росії. Володимир Путін не є єдиновладним правителем Росії. Про це сьогодні, 29 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський адвокат і правозахисник Микола Полозов.

“Він — аватар того режиму, тієї чекістської хунти, яка захопила владу в країні. Якщо з цієї конструкції усунути Путіна, це не означає автоматичний крах режиму. Тому, звісно ж, експерти розмірковують над тим, як Європа, як Захід загалом мають вибудовувати довгострокові відносини з цією територією. Передбачити якийсь один варіант найбільш точного розвитку подій неможливо, бо занадто багато невідомих. На поточний момент реальну політичну ситуацію визначає тільки виключно лінія фронту. Однак різні думки з цього приводу висловлюються, і багато експертів сподіваються, що перемога України все-таки спричинить повний або частковий демонтаж цієї путінської системи, путінського режиму”, — сказав він.

За словами правозахисника, висловлюються побоювання, що “поганий мир кращий за добру війну”.

“Деякі експерти говорять про те, що розрахунок Путіна на те, що затяжна війна з Україною може послабити підтримку України з боку країн Заходу, що певна втома в естеблішменті західних країн, електоральні цикли, які там відбуваються, як у розвинених демократіях, можуть змінити ситуацію”, — уточнив Полозов.

Він повідомив, що на форумі “Свободной России” у Варшаві з боку західних експертів прозвучали слова, що Захід продовжуватиме підтримку України до перемоги. Оскільки йдеться не про якийсь регіональний конфлікт, а про глобальне протистояння вільного світу і світу тиранії, які уособлює Путін і дружні йому режими.

“Путінський режим не є, власне, путінським. Йдеться в ширшому сенсі про захоплення російською спецслужбою, представниками ФСБ органів управління державою. У цій війні веж навіть внутрішня опозиція Путіну з провладного середовища (умовний Пригожин тощо) не є хорошою альтернативою для Путіна. Навпаки, для росіян це обернеться ще більшими проблемами”, — зазначив Полозов.

Водночас, каже адвокат, якихось явних важелів, щоб впливати на ситуацію всередині РФ, наразі в умовах війни ззовні практично не залишилося.

“Розрахунок іде або на втому цієї системи та її власний демонтаж, як це сталося, наприклад, із Радянським Союзом, або на серйозний конфлікт усередині російських еліт, за яких і органи держуправління теж підуть у рознос”, — сказав він.

На думку адвоката, поки що немає ознак, що путінський режим за наявності живого Путіна, який тримається за важелі управління, в якомусь найближчому часі почне розсипатися і почнуться якісь незворотні зміни за поточного статус-кво.

“Якщо ми говоримо про те, що реальну політику визначає лінія фронту, то звичайно ж, втрата Криму для російського путінського режиму буде критичною. І це може стати серйозним тригером для подальших внутрішньополітичних подій безпосередньо всередині Росії. Це і демонтаж поточної політичної системи, і передумови для активного внутрішнього громадянського протистояння аж до гарячої фази громадянської війни. Але через те, що немає готових алгоритмів, немає прорахованих варіантів, занадто багато невідомих, передбачити, коли це станеться і в якому вигляді, досить складно. Точно можна сказати, що так, контрнаступ ЗСУ матиме прямий і безпосередній вплив на внутрішньополітичну ситуацію в самій Росії”, — резюмував Микола Полозов.

Читайте також: У разі краху путінського режиму у значної частини населення Росії залишиться жага реваншу, — правозахисник

Нагадаємо, раніше Полозов заявив, що різні опозиційні сили Росії поки що не можуть знайти в собі можливості для об’єднання. Ситуація з російською опозицією не дуже райдужна.

Прямий ефір