Ракети Taurus для України: що зупиняє німецьких політиків — розбір експерта

Прапор Німеччини. Фото: ukrinform.ua

Німецькі союзники підтримують бажання України деокупувати всі захоплені Російською Федерацією території. Проте виникають деякі політичні розбіжності та побоювання, коли стає питання передачі далекобійних ракет Taurus, які могли б прискорити цей процес. І будь-які аргументи Києва поки що не змогли розвіяти сумніви. Про це сьогодні, 12 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Ігор Рейтерович.

“У Берліні хочуть деокупації Криму. Принаймні публічно вони про інші речі не говорять, а говорять про територіальну цілісність України. І щобільше, я нагадаю, що саме міністр оборони Німеччини говорив про те, що Україна може завдавати ударів по військовій інфраструктурі безпосередньо на території Росії”, — сказав він. 

Однак, коли мова заходить про передачу українській армії крилатих ракет Taurus, за словами Рейтеровича, серед політиків існують побоювання, які уповільнюють цей процес.

“З нашої точки зору, побоювання у німецьких політиків, вони інфантильні і абсолютно не обґрунтовані, що ці ракети будуть використані для завдання ударів безпосередньо по території Росії станом на 1991 рік. Будь-які наші аргументи, що ми не збираємося цього робити, а Україна не використовувала західну зброю для завдання ударів по території Росії, і ми взагалі не збираємося захоплювати ці території, нам тільки своє повернути. Ну, вони поки що ще, мабуть, не досягли тієї міри, коли сумніви у частини німецького політикуму зникнуть”, — зазначив політолог.

Також, підіймалось питання щодо зміни технічних характеристик ракет, щоб їх було неможливо використовувати для ударів по російській території, каже Рейтерович. 

“Якщо вони хочуть це робити, знаєте, є такий вислів, чим би дитя не тішилося. Нехай роблять ці обмеження. Тим більше, що у нас дуже непоганий рівень координації між нашим Генеральним штабом і нашими партнерами та союзниками. Усі відповіді на їхні запитання, які їх цікавлять, ми можемо надати в стислі строки і дати відповідні гарантії”, — підкреслив він. 

На думку політолога, побоювання німецьких політиків щодо передачі дальнобійних ракет пов’язані безпосередньо з “міфічною ескалацією конфлікту”.

“Чому міфічною? Тому що куди ж його ще більше ескалувати? Росія це вже зробила давним-давно, буквально в першу годину, коли почалося широкомасштабне вторгнення в Україну. Тому всі ці заяви, це якісь фантомні болі, в цьому випадку саме Німеччини. Тому що Німеччина на відміну від деяких інших країн, які є нашими партнерами, поки що зберігає ще, на жаль, частину таких комплексів, які так чи інакше пов’язані з Росією. І, на жаль, ці комплекси заважають нам отримати ту зброю, яка нам дійсно необхідна”, — підсумував Ігор Рейтерович.

Читайте також: Далекобійні ракети для України: види та характеристики обговорюємо з експертами

Раніше народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв заявив, що є позитивні сигнали, що оборона України зможе посилитися німецькими ракетами Taurus, здатними вражати цілі на відстані до 500 км. 

Прямий ефір