Ракета Х-22 має суттєві відхилення від цілі — Ігнат про удар по багатоповерхівці в Дніпрі

Ракета Х-22. Фото: uk.wikipedia.org

Росія запустила по населеному пункту України ракету з майже тонною бойової частини. При цьому льотчики знали, що Х-22 має дуже велику неточність — відхилення від цілі становить понад пів кілометра. Про це сьогодні, 16 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.

“Пускаючи з такої відстані, не могли не знати льотчики, які керують літаками дальньої авіації, про унікальність цього озброєння. А його унікальність у тому, що воно не точне — ракета Х-22 має серйозні відхилення від цілі”, — пояснив він.

Спікер уточнив, що відхилення від цілі у цього типу ракет становить до 600 м.  

“Це варварство, це тероризм, це злочин, який матиме правову оцінку, і винні, починаючи від екіпажу літака і закінчуючи вищим керівництвом російської держави, безумовно, будуть нести покарання”, — наголосив він.

Ігнат додав, що росіяни в соцмережах радіють звірствам і вбивствам мирних громадян в Україні.

“Ракета Х-22 може збиватися тільки тими самими засобами, що й балістичні ракети — Patriot PAC-3 і SAMP-T. Уже ухвалено рішення про постачання Patriot, навчатимуться наші фахівці у Сполучених Штатах та інших країнах. Щодо SAMP-T поки що не ухвалено рішення”, — повідомив він.

Читайте також: Удар РФ по багатоповерхівці в Дніпрі є жорстоким актом тероризму, — офіційний представник Держдепу США

Нагадаємо, російські війська атакували Дніпро в суботу, 14 січня. Ракета влучила в 9-поверхівку, зруйнувавши один під’їзд.

Прямий ефір