Рада ЄС та Європарламент погодили проєкт акта про розширення виробництва боєприпасів — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ru.slovoidilo.ua

Рада Європейського Союзу та Європарламент погодили проєкт регламенту “Акту на підтримку виробництва боєприпасів” (ASAP), який дасть змогу наростити виробництво боєприпасів і ракет, передає FREEДOM.

Президентка Європарламенту Роберта Метсола привітала цей крок.

“Пишаюся швидкою угодою між Європарламентом і Радою ЄС щодо збільшення виробництва боєприпасів із виділенням 500 млн євро. Ми прискоримо доставку [боєприпасів] в Україну і поповнимо запаси. Наша підтримка України незмінна і триватиме стільки, скільки потрібно”, — написала вона у Twitter.

Це рішення дасть змогу мобілізувати 500 млн євро з бюджету Європейського Союзу для підтримки нарощування виробничих потужностей. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, а він у цьому процесі головна особа, також вітає збільшення виробництва.

“Ми робимо великі кроки для посилення промислових виробничих потужностей ЄС з виробництва боєприпасів. Нам це потрібно, щоб продовжувати нашу підтримку України та поповнювати запаси держав-членів”, — написав він у Twitter.

Європейські чиновники вважають, що зараз дуже вдалий час для такого рішення. Адже вони стежать за ситуацією в Україні і хочуть підтримати наступ української армії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підкреслює важливість швидкості надання цієї допомоги.

“Акт на підтримку виробництва боєприпасів збільшить виробничі потужності ЄС і поповнить запаси. Це прискорить доставку боєприпасів в Україну на цьому ключовому етапі війни”, — написала вона у Twitter.

Відповідно до цього акта з’явиться інструмент, за допомогою якого Європейський Союз надаватиме фінансову підтримку зміцненню військових виробничих потужностей. Це працюватиме через гранти, що сприятимуть зусиллям європейської оборонної промисловості. За допомогою цих грантів виробники усуватимуть слабкі місця, які зараз є в ланцюжку виробництва. Крім цього, будуть нові правила, які полегшують доступ до фінансування для компаній Європейського Союзу через так званий фонд нарощування. І це дасть змогу полегшити доступ до державного і до приватного фінансування.

Це позитивний сигнал напередодні саміту НАТО, який відбудеться у Вільнюсі (Литва) 11-12 липня, адже практично всі члени Європейського Союзу є одночасно й учасниками НАТО. Сьогодні стало відомо, що президент України Володимир Зеленський планує взяти участь у цій зустрічі.

“Президент Зелінський приєднається до нас на інавгураційній зустрічі нової Ради НАТО — Україна. Це буде платформа для кризових консультацій та ухвалення рішень, де ми всі представлені як рівні, відповідаючи на спільні виклики у сфері безпеки”, — повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Рішення про збільшення виробництва боєприпасів, про постачання додаткових боєприпасів в Україну було ухвалено ще 20 березня 2023 року. Це знамените рішення про надання 1 млн снарядів і ракет протягом 12 місяців.

Це рішення містить три треки:

  • надання вже наявних вироблених снарядів, які є на складах країн Європейського Союзу;
  • поповнення запасів держав-членів ЄС;
  • нарощування виробництва снарядів безпосередньо на території ЄС.

Усе це йде в комплексі з рішенням Європейського Союзу зміцнювати свій суверенітет. Загальна вартість цього плану на момент його ухвалення становила 2 млрд євро.

Читайте також: Деякі країни можуть знизити рівень підтримки Києва — причини назвав аналітик

Прямий ефір