Путін намагається перевести економіку РФ на воєнні рейки — чи це можливо: думки експертів (ВІДЕО)

Згорілий російський танк у Святогірську. Скріншот: uatv.ua

Російська економіка стає на воєнні рейки, про що заявили у Кремлі. Насправді ж, як стверджують експерти, РФ все менше ресурсів для підтримки війни проти України. Західні санкції, втрати на фронті та мобілізація вже скоротили ВВП країни-агресора, інформує  FREEДОМ.

Понад 17 тис. одиниць знищеної в Україні російської техніки — танків, БМП, артилерійських систем, літаків та іншого озброєння значно скоротили запаси росіян. На тлі мобілізації та зупинки виробництв під впливом санкцій воєнна машина Росії потребує поповнення.

“Щоб домогтися якісно іншого результату, якісно нового результату, недостатньо йти второваною дорогою, як я вже кілька разів сказав, взаємодіючи лише з вузьким колом звичних виконавців, необхідно посилювати конкуренцію, тут мають з’явитися нові виробники, ефективні, по-сучасному оснащені”, — заявив Путін під час засідання Координаційної ради щодо забезпечення потреб армії.

Проте заклик кремлівського диктатора до пошуків нових шляхів виходу країни на воєнні рейки викликає подив серед економістів.

“Нікуди Росії перебудовуватися, тому що економіка сучасна, в принципі, відсутня. Навіть дрони закуповують в Ірану, інші озброєння у Північної Кореї. Щоб побудувати таку сучасну військову промисловість, потрібні, передовсім, технології, ресурси, а це не питання на кшталт “а давайте зробимо”. Це питання організації та науково-дослідних інститутів, це кадри. І, що найголовніше, співпраця зі світовими країнами, бо вся сучасна технологічна промисловість побудована на кооперації. Звичайно, все це відрубано”, — пояснює професор фінансів Максим Миронов.

Ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко також упевнений, що російська економіка сьогодні не спроможна до такої організації виробництва, це не легко.

Не варто забувати і про масштаби корупції у російській армії. Навіть якщо Кремлю вдасться утримати на плаву вже існуючі військові виробництва, не факт, що виділені ним гроші не підуть у кишені чиновників.

“Найкращий приклад — компанія “Роснано”. У неї вбухали сотні мільярдів рублів, коли ще Росія була відкрита країна і можна було спокійно купувати технології та інвестувати за кордоном. Ці всі гроші були розкрадені давно. Це не пов’язано із санкціями. “Роснано” подало на банкрутство ще до війни і ми бачимо ще раз, чим закінчилася спроба подібного прориву в умовах, коли навіть не було зовнішніх обмежень. Наразі це буде чистий розпил і в результаті ми отримаємо пшик”, — говорить Миронов.

Подібні рішення Путіна є гарною новиною для України, запевняють експерти. Адже економічне падіння внаслідок спроби переходу країни на воєнні рейки, мобілізація та різке падіння рівня життя простих росіян можуть призвести до масового невдоволення громадян РФ.

“Це буде коштувати Путіну приблизно 5% річного ВВП. Ось коли він провів примусову мобілізацію, я вважав, що це коштувало йому 2% річного ВВП і після оголошення мобілізації економіка Росії впала. На мою думку, якщо санкції заходу подвоїти, а ви знаєте, що кожного місяця новий пакет санкцій, плюс обмеження цін на нафту, плюс Путін стрільнув собі в ногу і, по суті, припинив постачання газу до Європи, то, за моїми розрахунками, 3 місяці — це максимум, що може Путін робити безкарно для суттєвого зниження життєвого рівня тих прошарків населення, які його підтримують”, — зазначає Савченко.

Кремль був змушений перекласти відповідальність за постачання армії на регіональну владу. У ЗМІ неодноразово писали про те, що російським солдатам видають форму радянських часів, багато підрозділів не мають необхідного озброєння. А з держбюджету Росії цього року сумарно на армію піде близько 100 млрд. дол.

Читайте також: Росія виявилася не готовою до такої масштабної війни і не врахувала санкції Заходу, — військовий оглядач

Прямий ефір