Псевдореферендум на окупованих територіях України росіяни проводять під дулами автоматів, — Хлань

Сергій Хлань. Фото: Facebook/sergey.khlan

Псевдореферендуми на тимчасово окупованих українських територіях проходять під примусом: за кадром російської пропаганди стоять зі зброєю військові РФ. Про це сьогодні, 23 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав радник голови Херсонської військової адміністрації Сергій Хлань.

На його думку, проведення Росією в терміновому порядку “референдумів”, які не будуть визнані світовою спільнотою, є актом розпачу РФ на тлі успішних контрнаступальних дій Збройних сил України.

“Це агонія Російської Федерації, яка пов’язана з тим, що останнім часом успіхи наших Збройних сил на фронті і деокупація нашої української землі почала просуватися досить істотно”, — сказав Хлань.

Він додав, що сьогодні на окупованій частині Херсонської області росіяни скоюють черговий злочин, оскільки “голосування” є примусовим.

“Відбувається примус до “голосування” під дулами автоматів. По-іншому я назвати не можу. І ті картинки, які окупанти намагаються розповсюджувати своїми пропагандистськими каналами — нібито в Херсоні вони знімали чергу охочих “проголосувати” біля драматичного театру — це інсценування було заплановано заздалегідь із привезеної масовки з Криму та Російської Федерації. По всіх інших “виборчих дільницях”, які вони розмістили в школах, де заздалегідь оголосили про канікули, там ситуація абсолютно інша. Нікого немає. Люди не прийшли на “референдум”, — підкреслив Хлань.

Він зазначив, що російські окупанти проводять подомові обходи та зупиняють людей на вулицях для “голосування”, щоб створити “картинку”.

“А за кадром — військові Російської Федерації зі спрямованими дулами автоматів на людей, яких не закликають, а змушують взяти бюлетені. І це абсолютно інша історія. І ми закликаємо людей на окупованих територіях знімати ці злочини наскільки можна для того, щоб в черговий раз показати усій світовій спільноті брехливість риторики росіян та злочинні дії в Україні”, — сказав радник голови Херсонської військової адміністрації

Читайте також: Зазивають у дворах, обходять поквартирно — як відбувається псевдореферендум на окупованих територіях України (ВІДЕО)

Нагадаємо, радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк заявив, що жодні юридичні дії на тимчасово окупованій території України зараз неможливі: ні з боку України, ні в межах міжнародного права, ні з боку країни-агресорки, тобто Росії.

Прямий ефір