Пригожин — обличчя війни Росії проти України, — Ступак

Иван Ступак. Фото: uifuture.org

Засновник і власник приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”, російський бізнесмен Євген Пригожин веде активну діяльність у медіапросторі. Він заявив, що почав виводити свої підрозділи з Бахмута (Донецька область), чим цей процес закінчиться — поки незрозуміло. Таку думку сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

“Пригожин став “медіа маршалом”, тобто “маршалом медійних військ”. Єдине обличчя цієї війни. Яка війна — таке й обличчя. Більше ніхто з російського командування не представлений настільки широко в медіапросторі, як Пригожин”, — зазначив він.

Поки остаточно незрозуміло, чи вдасться Пригожину вивести ПВК “Вагнер” із Бахмута до 1 червня, як він зазначив у своєму останньому відеозверненні.

“Може бути два таких магістральних сценарії. Перший: Міністерство оборони Російської Федерації під дулами автоматів заборонить залишати ті позиції, на яких він зараз перебуває. Або другий варіант: знову ж таки, йому заборонять, але за дзвінком із Кремля”, — зазначив він.

Глава ПВК “Вагнер” хоче продемонструвати свою важливість для Кремля.

“Пригожин налаштований на те, що коли він залатає дірки й залиже рани, то повернеться знову в стрій, але за умови, коли його покличуть. Тобто він зараз показує, наскільки він важливий для Кремля. А покликати його має хтось дуже серйозний”, — упевнений експерт.

Читайте також: Ротація окупаційних військ чи президентські амбіції Пригожина: що стоїть за виходом бойовиків ПВК “Вагнер” із Бахмута

Прямий ефір