“Приголомшливий за своєю некомпетентністю виступ”: промову Путіна про анексію та реакції аналізує Курносова (ВІДЕО)

Ольга Курносова. Фото: hromadske.radio

Довга промова президента РФ у п’ятницю, 30 вересня, в якій він оголосив про початок процесу анексії чотирьох областей України — Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської — здебільшого містила звинувачення у бік Заходу та демонструвала глибоку некомпетентність оратора. Про це у прямому ефірі на телеканалі FREEДОМ сказала політична аналіткиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

“Приголомшливий за своєю некомпетентністю виступ, просто приголомшливий”, — говорить Курносова.

Серед пасажів, які особливо обурили, — про західний колоніалізм.

“Ніби в Російській імперії не було кріпосного права, яке було скасовано лише у 1861 році. Якщо Володимир Путін про це забув. І в Росії торгували людьми анітрохи не гірше, ніж бідними неграми. Хоча це, звісно, ​​не політкоректне слово. Але ми говоримо про те, що було в давнину, коли існували раби в різних країнах”, — коментує гостя ефіру.

Також Ольга Курносова висміяла заяву Путіна про те, що нібито Захід мало не з часів Середньовіччя утискав Росію.

“Ніби імператорський дім Росії не був кровними родичами інших королівських сімей Західної Європи. Звідки Росія то взялася?!” — питається Курносова.

Прокоментувала вона і заяву президента РФ про те, що Захід нібито в 1990-і розоряв Росію, нагадавши, що в розоренні РФ Путін — тоді чиновник у Санкт-Петербурзі брав безпосередню участь.

На думку Курносової, промова може бути розрахована тільки на людей, які “ніколи не навчалися в школі і взагалі нічого не знають”. Тим більше її збентежила реакція зали на виступ Путіна.

“Найбільший сум, насправді, якби тільки одна людина забула випити пігулки, але весь великий Георгіївський зал був заповнений такими людьми”, — констатує вона.

Водночас вона звернула увагу на досить стриману реакцію на промову Путіна голови Ради Федерації Валентини Матвєєнко.

“Мені здалося, принаймні одна людина сиділа достатньо з трагічним виразом обличчя. Це Валентина Матвієнко”, — коментує Курносова.

А відсутність у залі патріарха Кирила, який нібито хворий на COVID-19, головна редакторка порталу After Empire пояснила “запаленням хитрості”.

“Це рішення [про анексію] ​​дуже сильно б’є по РПЦ. Ми чудово розуміємо, як багато парафій, причому багатих парафій було в Україні в РПЦ”, — пояснює Курносова відсутність Кирила.

Вона також зазначила, що не знає: чи усвідомлюють наслідки ухвалених рішень ті, хто перебував у Георгіївській залі.

“Деякі мені здалися або п’яними, або під якимись таблетками. Бо там, якщо подивитися на чоловіків, досить багато таких краснолиціх, немов з ранку вже грам 300 перекинули. І у такому вигляді прийшли”, — зазначила вона.

Крім того, Курносова звернула увагу на дуже нервову поведінку “глави” окупаційної адміністрації Херсонської області Володимира Сальдо.

“Дуже нервово поводився з тих чотирьох маріонеткових керівників утворень Сальдо, найбільш нервово. Очевидно, розуміє, чим для нього це закінчиться”, — наголосила Ольга Курносова.

Читайте також: Сценарій анексії було запущено з того моменту, коли росіяни усвідомили поразку, — депутат Херсонської облради (ВІДЕО)

Прямий ефір