Проїзд трасою Харків — Краматорськ через звільнений Ізюм: експеримент журналістів FREEДОМ (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: sud.ua

Звільнення Ізюма від окупації Росії уможливило проїзд прямою дорогою Харків — Краматорськ. Журналісти каналу FREEДОМ з’ясували, в якому стані траса та мости зараз і за скільки можна доїхати до місця призначення.

Після успішних дій українських військових щодо деокупації Харківської області під контролем армії РФ залишається лише невелика частина за річкою Оскіл на кордоні з Луганською областю. Збройні сили України звільнили понад 40 населених пунктів, тим самим відкривши пряме сполучення між Харківською областю та Донецькою через Чугуїв та Ізюм. Якщо в об’їзд дорога з Краматорська через Дніпро до Харкова займає близько 7 годин і становить приблизно 600 кілометрів, то безпосередньо з Харківської області до Краматорська їхати 176 кілометрів, а це приблизно 2,5 години.

“До звільненого Чугуєва дісталися швидко. Минуло близько 20 хвилин… Після Чкаловського дорога різко погіршилася. На асфальті великі ями. Об’їхати їх досить важко. Мій водій у “захваті” від такої їзди”, — каже кореспондентка FREEДОМ Анастасія Волкова.

Дорогою зустрічається розбита зупинка, де ще минулого місяця мешкали російські окупанти.

Пряма дорога з Ізюма на Слов’янськ просто усіяна російською технікою, що згоріла, і легковими машинами, на яких військові РФ намагалися виїхати на окуповану територію.

За три години журналістам вдалося дістатися Слов’янська Донецької області.

Читайте також: Спроба анексії Росією територій України не в’яжеться з контрнаступом ЗСУ: як українці ставлять Путіна на місце

Нагадаємо, місто Ізюм Харківської області було окуповане російською армією з 1 квітня до 10 вересня цього року. Попередньо, за пів року тут загинуло понад 1 тис. мирних жителів. Постраждали майже 70% багатоповерхових будинків та понад 80% міської інфраструктури.

Прямий ефір