Проти росіян, які перераховують гроші в українські благодійні фонди, заводять кримінальні справи

Іван Павлов. Скріншот: uatv.ua

Російські правоохоронці розглядають діяльність українського Благодійного фонду “Повернись живим” як діяльність, спрямовану проти безпеки РФ. Фінансова допомога подібним організаціям за законодавством РФ класифікується як держзрада. Уже відомо про відкриття кількох кримінальних справ. Про це сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив юрист, експерт у справах про державну безпеку, засновник проєкту “Первый отдел” Іван Павлов.

Він розповів, що Генеральна прокуратура за кожним випадком проводить перевірки та порушує справи.

“Коли правоохоронці побачили кількість переказів, що багато людей переказували в українські фонди, то зрозуміли, що так багато держзрадників — буде боляче для держави. Якщо у держави так багато держзрадників, то щось із державою не те, і народ буде кваліфікувати це саме так”, — розповів Павлов.

За його словами, щоб у народу не виникали зайві запитання, у РФ вийшли зі становища, почавши розсилати офіційні попередження на адресу тих осіб, які переказували гроші.

“Ці попередження демонстрували по телебаченню, але від цього перекази не припинилися. І коли заходи профілактичного характеру перестали діяти на людей, правоохоронці почали використовувати репресивне законодавство проти тих осіб, які перераховували гроші в Українські фонди”, — повідомив він.

Читайте також: “Практика доносів — нова нормальність для Росії”: як у РФ відбувається пошук незгодних із режимом, розповів адвокат

Прямий ефір