Проти коронавірусу щеплені 90% медиків, але шахрайство є, – Ляшко

Фото Укринформ

Наразі щеплення від коронавірусу принаймні однією дозою зробили близько 90% медичних працівників і 85% освітян.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю Радіо Свобода, повідомляє UA.

“Як мінімум, однією дозою зробили перше щеплення вже близько 90% всіх медичних працівників. Освітяни вже більше 85% зробили”, – сказав міністр.

Він назвав міфом думку про те, що лікарі нібито не поспішають вакцинуватися від коронавірусу. Водночас на питання, чи не домовляються лікарі один з одним про фальшиві сертифікати вакцинації, міністр прокоментував.

“Шахрайство є. І з шахрайством треба боротися. Я не можу сказати, що в нас країна, в якій немає шахраїв. Є шахраї і є результати тих спецоперацій, які сьогодні проводить Нацполіція України, СБУ. Вони виявляють факти, як шахраї, які користуючись печатками, бланками закладу, видають підробні документи, так і факти недоброчесності серед медичних працівників. І там, де зафіксовані такі факти, відразу розпочинаються кримінальні справи, ці лікарі відсторонюються від роботи. Є вже факти звільнення”, – зазначив Ляшко.

За словами міністра, перелік професій, для яких щеплення від коронавірусу є обов’язковим, буде розширено.

“МОЗ на виконання закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” визначило перелік професій, для яких вакцинація обов’язкова. Ми будемо розширювати цей перелік. І вже зараз запустили зміни, які говорять про те, що до переліку обов’язкових внесуться професії працівників державних установ, організацій, підприємств критично важливих сфер для економіки нашої країни, а також соціальні працівники і поштарі. Наступна хвиля – будемо розглядати питання органів місцевого самоврядування, комунальні підприємства, комунальні установи“, – додав Ляшко.

Нагадаємо, у п’ятницю, 15 жовтня, відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За підсумками засідання вирішили встановити “червоний” рівень епідемічної небезпеки через поширення коронавірусу в чотирьох областях.

Читайте також: В Україні половина COVID-ліжок вже зайнята хворими, – Кузін

Прямий ефір