Пропагандистські шоу РФ вийшли з топ-рейтингів переглядів, зокрема завдяки FREEДОМ, — Мацука

Олексій Мацука. Фото: uatv.ua

На федеральних каналах Російської Федерації новини сьогодні підносять як шоу: пропагандисти намагаються розпалювати ненависть, викликаючи в людей емоції. Про це сьогодні, 8 лютого, сказав шеф-редактор каналу іномовлення України FREEДОМ Олексій Мацука.

“Розпалювання емоцій через брехливі повідомлення — це основне, чого намагаються домогтися федеральні державні ЗМІ, тобто на емоційному підживленні. Вони тим самим викликають певну емоцію у глядачів, які є, на жаль, у російськомовних компаній, що ведуть мовлення зараз за бюджетні гроші Росії, в достатній кількості. Але що мені сподобалося, і цю статистику вочевидь не можна ніяк переконати, перебудувати, — це те, що шоу Скабєєвої й Попова, а також шоу Соловйова — це відомі пропагандисти в Росії — просто вийшли з топ-10 рейтингу переглядів усередині РФ. Зокрема завдяки каналу FREEДОМ, тому що у людей є альтернатива для отримання новин і фактів”, — сказав Мацука.

Він нагадав, що завдяки введеним санкціям, мовлення російських телекомпаній припиняється на території Європейського Союзу. Часто на їхнє місце приходить телеканал FREEДОМ, який адмініструється з Києва.

“Журналістський продукт і контент, які робить канал, привабливі для частини росіян. Ми це бачимо за охопленням телеканалу FREEДОМ і популярністю його як усередині Росії, так і в колишніх радянських колоніях, де дискурс деколонізації на поверхні”, — зазначив Мацука.

За його інформацією, тільки за минулий тиждень охоплення контенту українського російськомовного іномовлення на YouTube становило понад 90 млн. Мацука запевнив, що на території Росії канал і далі мовитиме в будь-який спосіб.

Читайте також: Кнопки з російськими телеканалами в Європі слід віддати каналу FREEДОМ, — експерт із комунікацій

Прямий ефір