Проблема – у трактуванні: можливість оновлення Мінських угод оцінив експерт (ВІДЕО)

Фото з сайта kanaldom.tv

Запропоновані свого часу Францією та Німеччиною кластери – один із варіантів оновлення Мінських угод без їхньої зміни. Вони дозволяють зробити їх більш практичними та компромісними, проте проблема виникає через відмінності у трактуванні їх Росією та рештою учасників Нормандського формату. Таку думку в коментарі телеканалу UA висловив політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

“У президента Володимира Зеленського ще з осені 2019 року була дуже конструктивна ідея: треба оновити Мінські угоди. Так званий кластерний план – це один із варіантів оновлення без зміни самих Мінських угод, щоб зробити їх практичнішими, більш компромісними. Але Росія відмовляється це робити”, – констатує Фесенко.

На відміну від України, Росія не готова до пошуку компромісів.

“Україна готова до пошуку компромісних, але взаємоприйнятних рішень, які б не утискали національних інтересів країни та які можна було б реалізувати практично. А от Росія, на жаль, не дає відповіді, вона не каже ані “так”, ані “ні” на ці пропозиції”, – зазначив голова Центру прикладних політичних досліджень.

За словами експерта, проблема – у різниці трактувань. Росія наполягає лише на своєму баченні. Фесенко навів приклад розбіжностей в інтерпретаціях.

“У Росії вважають, що особливий статус мають отримати так звані “республіки”, хоча в самому тексті Мінських угод вони взагалі не згадуються, використовується термін “ОРДЛО” (окремі райони Луганської та Донецької областей, – ред.). Україна наполягає, що особливий статус – це фактично перехідний особливий режим на час деокупації, йдеться про території, а не про “республіки”, – каже політолог.

Він зазначає, що це лише один із прикладів розбіжностей у тлумаченні Мінських угод, є й інші.

“У цих начебто деталях, нюансах міститься головна проблема. А Україна, зокрема і через згаданий (кластерний, – ред.) план, пропонує реальний компромісний варіант”, – зазначає Фесенко, наголошуючи, що саме українська сторона наполягає на зустрічі лідерів Нормандського формату.

Нагадаємо, адміністрація США повідомила Конгресу про намір надати Україні 5 вертольотів Мі-17.

Читайте також:Військова ескалація Росії проти України (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Прямий ефір