Президентство в Енергоспівтоваристві Україна використає для посилення енергобезпеки сторін, – Галущенко

Фото Міненергетики

Україна використає своє президентство в Енергетичному співтоваристві як інструмент для посилення енергетичної безпеки України і всього європейського континенту.

Про це зазначив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє UA.

За інформацією міністерства, за результатами зустрічі міністра з директором Секретаріату Енергоспівтовариства Артуром Лорковським та заступником директора Дірком Бушле, для посилення безпеки постачання енергоресурсів Україна вже запропонувала RESP – ініціативу Регіонального енергетичного партнерства.

“Це шлях до безпечнішого майбутнього в контексті постачання енергоресурсів. Ми хочемо зробити так, щоб ситуація, яку ми сьогодні спостерігаємо з постачанням газу в Європі, більше не повторилася”, – сказав Галущенко.

Україна і надалі сприятиме об’єднанню ринків електроенергії та газу договірних сторін Енергоспівтовариства з ринками Європейського Союзу. За словами Лорковського, що вищий рівень енергобезпеки України, то вищий рівень безпеки Енергетичного співтовариства.

“Саме тому ми обговорили з міністром пріоритети на період президентства України. Сподіваюся, ці амбітні плани ми зможемо реалізувати у тісній співпраці між українським урядом, міністерством, особисто міністром як президентом та Секретаріатом”, – додав він.

Раніше Галущенко говорив, що Україна пропонує європейським партнерам створити спільний міжнародний газовий фонд на базі власних сховищ газу (ПСГ).

Читайте також: Опалювальний сезон пройдемо спокійно, – Галущенко

Прямий ефір