Президент підписав указ про відновлення морських наукових досліджень

Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ “Про деякі заходи щодо відновлення та розвитку морських наукових досліджень і науково-дослідного флоту”.

Відповідний документ №617/2021 опублікований на сайті глави держави, пише UA.

Президент доручив Кабміну розробити план заходів щодо відновлення та розвитку морських наукових досліджень і науково-дослідного флоту, який буде затверджено у тримісячний строк.

Серед заходів, що містяться у плані, зокрема:

  • здійснення аналізу актуальних положень Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2023 роки, затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 3 листопада 2010 року №1002, із урахуванням можливостей проведення відповідних досліджень на науково-дослідному судні “Ноосфера”;
  • відновлення протягом 2022 та 2023 років споруд науково-дослідних установ у сфері морських наукових досліджень, будівництво нових споруд для розміщення сучасних лабораторій;
  • будівництво у 2022-2030 роках науково-дослідних суден підприємствами суднобудівної промисловості України;
  • підвищення соціальних стандартів для моряків науково-дослідного флоту, зокрема рівня оплати їхньої праці.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, між французькою суднобудівною компанією ОСЕА та українською компанією “НІБУЛОН” підписано контракт про будівництво п’яти суден для потреб Держприкордонслужби України. Виробництво буде зосереджено у Миколаєві.

Читайте також: Патрульні катери типу Іsland прибули до України

Прямий ефір