Розроблено програми відновлення зруйнованих об’єктів в Україні — деталі від Біркадзе

Георгій Біркадзе. Скріншот: uatv.ua

Процес відновлення зруйнованих в Україні об’єктів поділено на три етапи. Починається він з етапу “тут і зараз”, тобто зі швидкого відновлення. Про це сьогодні, 25 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт координаційної ради державної програми “Велике будівництво” Георгій Біркадзе.

Так, у межах першого етапу зараз перед владою деокупованих населених пунктів стоїть головне завдання: забезпечити проходження опалювального сезону.

Наприклад, за пів року після звільнення Київської області неможливо було відновити всю пошкоджену інфраструктуру, усі будинки та будинки. Тому акцент роблять на критичній для опалювального сезону інфраструктурі.

“Відновити все неможливо, це понад 120 тис. об’єктів, ми ж розуміємо, що це колосальні гроші. Тому сьогодні стоїть завдання — підготуватися до опалювального сезону, відновити всі тепломережі мережі водопостачання та електропостачання. І заселити людей у ​​ті будинки, де пошкодження складають до 10%”, — пояснив Біркадзе.

Експерт зазначив, що процес відновлення ускладнений тим, що окупанти замінували територію, на розмінування якої також потрібен час.

Біркадзе повідомив, що в Україні розроблено низку програм відновлення, і найближчим часом вони будуть представлені. Передбачається, що відновлення об’єктів відбуватиметься трьома шляхами:.

  • негайне відновлення (те, що можна відновити “тут і зараз”, у швидкому темпі);
  • відновлення, яке є частиною президентської програми “Велике будівництво”;
  • трансформація із перспективою відновлення до 10 років..

Ці етапи вирізняються тривалістю реалізації.

“Так, на відновлення “тут і зараз” потрібно 2-3 місяці. Це мобільні котельні, відновлення всіх мереж комунікації. Другий крок займе 9-10 місяців. Третій крок — трансформація — займе 10 років точно”, — пояснив Георгій Біркадзе.

“Але найголовніше це наші люди. І за різними даними, відновлення людського капіталу становитиме 30-50 років”, додав він.

Читайте також: “Вистояли — відбудуємо”: Буча, яка пережила звірства російських окупантів, відзначає день міста

Прямий ефір