Повернення викрадених українських дітей із РФ нагадує операцію спецслужб, — Лисянський

Павло Лисянський. Фото: uatv.ua

Повернення кожної викраденої української дитини з РФ можна порівняти з операцією спецслужб. Доля дітей на території Росії передбачувана — примусове усиновлення та ліквідація української ідентичності. Повернення в Україну депортованих дітей допомагає повернути їм сім’ю і дім, а також зафіксувати воєнні злочини російських окупантів. Про це сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив правозахисник Павло Лисянський.

“Це процес трудомісткий, тривалий і винятково ним займаються державні органи, спецслужби. Правозахисні організації, звичайно, підтримують. Але процес повернення кожної дитини можна порівняти з грандіозною операцією спецслужб. Дітей вивозили з окупованої території, змінили персональні дані, змінили практично все, щоб не вийшло ідентифікувати дітей і знайти їх”, — сказав правозахисник.

За його словами, ордер на арешт Путіна мав суттєвий вплив уже з самого початку.

“Наші аналітики, які працюють в інформаційному просторі на окупованих територіях, відзначили зміну риторики. Тепер наказано заявляти, що вони не забирають, а просто шукають тимчасового притулку”, — каже Лисянський.

Він також зазначив, що примусову процедуру набуття російського громадянства було спрощено ще більше. Тепер для того, щоб відмовитися від українського громадянства, достатньо написати заяву.

“Однак люди рідко пишуть такі заяви. Якщо людина працює на підприємстві, то заяву пише саме підприємство. Якщо дитина навчається в школі, то заяву пише адміністрація школи від імені батьків. Якщо людина хоче виїхати з тимчасово окупованої території, то кордон було посилено, і вона не може виїхати, поки не отримає російський паспорт”, — сказав гість ефіру.

Лисянський також наголосив, що Російська Федерація намагатиметься переконати міжнародну спільноту в тому, що перед вивезенням дітей вони прийняли російське громадянство. Це є частиною хитрого плану Росії.

“Варто зазначити, що паспортизація не визнана цивілізованим світом, і жодна країна не може змусити громадянина України відмовитися від свого українського громадянства, що підтверджується українським законом. Попри це, Росія не відмовляється від своїх планів і продовжує втілювати хитрі та злі наміри. Єдиними, хто може зупинити такі дії Росії, є Збройні сили України”, — додав гість ефіру.

Прямий ефір