Повернення комунікацій та постійні обстріли російською армією: як живе Херсон розповіли у міськраді (ВІДЕО)

Деокупований Херсон. Фото: uatv.ua

Російські окупанти обстрілюють Херсон не лише з артилерії, а й зі стрілецької зброї та мінометів. Збройні сили РФ знаходяться досить близько від міста – 800-1200 метрів. Про це сьогодні, 29 листопада, в прямому ефірі телеканалу FREEДOM сказав радник Херсонського міського голови Роман Головня.

“На сьогодні російські війська фактично зайняли позиції, мирні населені пункти на лівому березі Херсонської області. Наші війська точково б’ють по живій силі противника, скупчення техніки. Чим інтенсивніше працюють наші війська, тим менше місто обстрілюють окупанти”, — повідомив він.

За словами Головні, в Херсоні інтенсивно ведуться роботи з відновлення всіх життєво важливих комунікацій — тепло- та водопостачання, подачі електроенергії.

“Близько 40% побутових споживачів під’єднані до мережі електропостачання, хоч і є значні перебої в подачі електроенергії. Підключається вода. Ці підключення проводяться в різних районах як Херсона, так і його передмісті. Поступово життя у місто повертається”, — зазначив він.

Також радник міського голови розповів, що від перших днів деокупації Херсона фактично всі мобільні оператори включилися до процесу. У місті є генератори, за допомогою яких люди можуть зарядити телефони, працюють відкриті точки доступу до Інтернету. Місцевим мешканцям надається медична допомога, підвозяться необхідні медикаменти.

“Дуже складна ситуація з обстрілами. Російські окупанти ведуть як хаотичні обстріли, так і цілеспрямовані по мирному населенню, цивільній інфраструктурі та будинках херсонців”, — додав він.

Через постійні інтенсивні обстріли люди змушені евакуюватися з міста.

Читайте також: “Дуже чекали, коли нас звільнять і ми будемо вільні”: репортаж із деокупованого Херсона (ВІДЕО)

Прямий ефір