Посилити взаємодію у правоохоронній сфері домовились міністри внутрішніх справ Франції та України

Фото з сайта mvs.gov.ua

Міністри внутрішніх справ України та Франції домовилися посилити взаємодію у протидії організованій злочинності, наркотрафіку та правопорушенням у кіберпросторі.

Про це повідомляє UA із посиланням на пресслужбу Міністерства внутрішніх справ.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський провів зустріч із французьким колегою, міністром внутрішніх справ Франції Жеральдом Дерманеном, на якій обговорили важливі питання правоохоронної сфери.

Україна та Франція активно взаємодіють у рамках Інтерполу та Європолу. Нині у Європолі професійно діє загальна група фахівців із Франції, України та Норвегії, які борються з кіберзлочинністю.

Сторони також домовилися про взаємодію Національної гвардії України та жандармерії Франції. Французька сторона готова надавати найширшу дорадчу підтримку, а також ділитися досвідом, зокрема у проведенні рятувальних операцій із залученням вертольотів.

Нещодавно правоохоронці обох країн провели спільну операцію з відпрацювання міжнародної злочинної групи, яка займалася торгівлею людьми з проституцією. Внаслідок узгоджених дій вдалося звільнити близько 40 громадянок України.

Міністри також зазначили, що необхідно оновити договірно-правову базу відносин, зокрема, підготувати нову базову угоду замість чинної міжурядової співпраці у правоохоронній сфері, яку було підписано ще 1998 року.

Жеральд Дерманен запевнив у готовності повернутися в переговорний процес щодо проєкту угоди про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія. З цією метою найближчим часом до України прибуде експертна місія МВС Франції.

Нагадаємо, з 11 жовтня Франція впускає у країну українців, які пройшли повний курс вакцинації препаратами Johnson and Johnson, AstraZeneca, Moderna, Pfizer, R-Pharm.

Читайте також: Україна очолила стратегію ЄС для Дунайського регіону

Прямий ефір