Помилка Путіна в тому, що він не сприйняв українців серйозно, — Гайдай

Сергій Гайдай. Фото: suspilne.media

Помилка президента РФ Володимира Путіна полягає в тому, що він не сприймав серйозно українців, для яких захист своєї землі — найважливіша мотивація. Таку думку сьогодні, 4 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“Що зробили українці? Власне кажучи, вони захищають свою землю. А крутішої мотивації немає ні в кого. І спочатку було зрозуміло, що відразу з прогулянки не вийде якоїсь простої. Власне, найбільша помилка була в тому, що нас не сприйняв серйозно Путін спочатку… Але з перших днів, власне кажучи, всі побачили, що країна згуртувалася… І реально ця ж війна справді йде не просто проти армії, а проти всього народу… Але така кількість волонтерів, така кількість допомоги від людей! Пригадаймо, скільки часу знадобилося, щоб зібрати гроші на ті самі славнозвісні Bayraktar. Згадаймо ту саму тероборону, яка просто з автоматами Калашнікова готова була стояти й зупиняти, не знаючи навіть, які підрозділи йдуть”, — сказав Гайдай.

Він зазначив, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну отримав два дзвінки від росіян, які говорять про зміну настроїв у окупантів. Якщо спочатку йому поставили агресивний ультиматум із пропозицією здати область в обмін на гарантії безпеки, то за три тижні вже намагалися домовлятися.

Гайдай також наголосив, що наративи РФ про проросійські настрої у жителів Луганської області неправдиві. Люди розмовляють українською, вчать її, добровільно виходили з українськими прапорами на мітинги проти російських окупантів.

Крім того, голова Луганської ОВА повідомив, що йому в месенджери пишуть жителі окупованого Луганська, які з різних причин не можуть виїхати, але чекають на Україну.

Гайдай заявив, що українська влада до 24 лютого зробила все можливе для дипломатичного врегулювання конфлікту, однак у відповідь відбулося повномасштабне вторгнення РФ. Тому зараз Україна отримала повну підтримку та допомогу від міжнародних партнерів.

Читайте також: Путінське управління — це шлях до розвалу Росії, — Гербст (ВІДЕО)

Прямий ефір