Полігони Білорусі можуть прийняти до 20 тис. російських мобілізованих — експертна оцінка

Ілюстративне фото: ukrinform.ru

Білоруські військові полігони, які РФ через дефіцит власної інфраструктури використовує для підготовки мобілізованих, можуть прийняти до 20 тис. людей. Поки що вони задіяні приблизно на 50%. Таку оцінку в ефірі телеканалу FREEДОМ дав експерт програм міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич.

На його думку, у використанні білоруської інфраструктури для підготовки “мобіків” полягає один із нагальних інтересів Росії в Білорусі.

“Восени цього року, навіть якщо вірити, що Росія призвала лише 300 тис., плюс близько 100 тис. — осінній призов, навіть більше… Плюс найманці приватних військових компаній, яких треба десь готувати. Виходить, що миттєво Росія, за мінімальними розрахунками, призвала на військову службу або одягла у форму половину облікового складу армії мирного часу”, — коментує Тишкевич.

Гість ефіру впевнений, що російські полігони таку кількість “перетравити” не в змозі, тобто проводити з ними навчання, бойові стрільби тощо.

“Тут саме виникає варіант із Білоруссю. З одного боку, це розвантаження власної інфраструктури. З іншого боку, спроба повісити постачання на іншу державу. Третє — навіть наявність “мобіків” на території Білорусі змушує Україну тримати певні сили в резерві на білоруському напрямку”, — коментує експерт.

За його словами, зараз на території Білорусі перебувають приблизно 9 тис. російських мобілізованих. Можна було б очікувати більшої кількості, оскільки полігони це дозволяють. Експерт припускає, що зараз Росія оцінює, скільки мобілізованих можна буде відправити до Білорусі під час наступних хвиль мобілізації.

“Білоруські полігони можуть “перетравити” десь до 22-23 тис. осіб. Водночас осінній призов у Білорусі — близько 3-4 тис., тобто небагато. Відповідно залишався люфт у районі 20 тис., але приїхало близько 9 тис. Я очікував, що приїде більше. Але якщо підготовка цих “мобіків”, на думку російських генералів, пройшла задовільно, звісно, що вони зараз дивитимуться, скільки ще можна загнати”, — констатував Ігар Тишкевич.

Читайте також: Три завдання, які розв’язував Шойгу в Білорусі, назвав експерт

Прямий ефір