Поки гинуть жителі України, летять ракети на наші міста, російським і білоруським спортсменам не місце на Олімпіаді, — міністр

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Понад 40 країн виступають проти участі російських і білоруських спортсменів на Олімпіаді-2024, яка відбудеться в Парижі. Позиція Міністерства молоді та спорту України з цього приводу незмінна — спортсменам з Росії та Білорусі не місце на змаганнях. Під будь-яким прапором, зокрема й нетральним. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДOM сказав міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

“Наша позиція не змінилася з початку війни. Поки гинуть жителі України, поки летять ракети на наші міста, вбивають наших людей — російським і білоруським спортсменам не місце на Олімпійських іграх. Ні під яким прапором і не під нейтральним точно”, — резюмував Гутцайт.

Міністерство молоді та спорту, за його словами, наразі робить те, що може зробити. Зокрема, триває дипломатична робота. 

“Я зустрічаюся з моїми колегами, з міністрами спорту різних країн. У лютому відбувся саміт міністрів спорту — понад 30 країн висловили, що не на часі зараз допускати російських і білоруських спортсменів на міжнародні спортивні змагання, тим паче на Олімпійські ігри. Ми написали листи Міжнародному олімпійському комітету (МОК), президенту МОК, усім членам МОК, усім міжнародним федераціям, усім членам асоціацій — усім, хто може вплинути на це рішення”, — зазначив міністр.

Він наголосив, що російські і білоруські спортсмени жодного разу не висловилися проти війни, яку розв’язала РФ. 

“[На саміті] всі однозначно були на нашому боці. Усі однозначно підтвердили, що не час зараз допускати російських і білоруських спортсменів, тому що вони жодного разу не висловилися проти цієї війни, проти цієї агресії. Вони навпаки — беруть участь у спортивних заходах, які йдуть на підтримку “спецоперації”, вони надягають форму з літерами [Z] на підтримку цієї “спецоперації”. Президент Олімпійського комітету Росії Поздняков взагалі висловив своє бачення про те, що для кожного спортсмена велика честь брати участь у “спецоперації” в Україні. Тому як можна після цього не підтримати Україну? Як можна взагалі обговорювати критерії щодо можливості російським спортсменам брати участь у ліцензійних змаганнях?”, — наголосив Гутцайт. 

Він нагадав, що вийшла офіційна заява про підтримку позиції України, яку підписали понад 30 держав. Це країни Балтії, Чехія, Словаччина, всі скандинавські країни, Австралія, США та інші.

“Вони проти повернення російських і білоруських спортсменів на міжнародну арену”, — сказав Гутцайт.

Міністр також вважає, що  роботу потрібно посилювати. Адже наближається сезон — у березні, квітні, травні почнуться вже ліцензовані змагання.

Повна версія інтерв’ю: Росії та Білорусі не повинно бути на міжнародній спортивній арені: інтерв’ю з міністром спорту України Вадимом Гутцайтом

Прямий ефір