Північна Корея завдяки співпраці з Росією отримала можливість випробовувати свої ракети у військових умовах і вдосконалювати їх. Таку думку сьогодні, 12 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.
Вона нагадала, що для Північної Кореї та для Росії відкрився новий шлях взаємодії, тому що вони нещодавно підписали договір про співпрацю.
“Серед іншого там є четвертий пункт, який говорить про те, що в разі нападу країни або групи країн на Росію або на Північну Корею, інша сторона негайно всіма можливими засобами допомагає своєму партнеру. Тобто виходить, що Росія підписала договір із Північною Кореєю про взаємну оборону. І там ідеться не тільки про взаємну допомогу в разі війни або нападу на одну з цих країн, а й про створення майданчика для глибокої взаємодії, на більшу перспективу, і те, що стосується військової підтримки не тільки засобами, а й торгівлі зброєю”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.
Експертка звернула увагу, що останнім часом південнокорейські ЗМІ на основі розвідувальних даних своєї країни пишуть багато про те, що північнокорейський лідер Кім Чен Ин багато працює над посиленням виробничих спроможностей, щоб допомагати Росії, продавати зброю, а натомість отримувати потрібні кошти для економіки.
“Щодо навіть ракет, які використовуються на території України, багато хто говорить про те, що ці ракети мають дуже низьку якість. Але, на жаль, у Північної Кореї, яка випробовувала ці ракети тільки в себе на полігонах, є можливість у військових умовах дивитися на результати використання своїх ракет та у такий спосіб удосконалити їх за допомогою Росії, за допомогою російських ресурсів. Це вже інша, ширша проблема, на яку мають звертати увагу у світі, тому що вдосконалення цих ракет, з одного боку, несе загрозу нам, бо використовується на нашій території та вбиває наших людей. З іншого боку, ці ракети можуть бути спрямовані й проти Південної Кореї, проти, наприклад, Японії тощо. Тобто, виходить, що для Північної Кореї дуже хороший полігон на території України за допомогою Росії”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.
Читайте також: Північна Корея та Іран допомагають Росії вести війну проти України — деталі співпраці та нових постачань зброї (ВІДЕО)
Раніше про низьку якість північнокорейських ракет розповів військовий оглядач Денис Попович.