Підтримка України, ситуація на Донбасі: Володимир Зеленський у Кривому Розі зустрівся зі Стівеном Біганом

Фото ОП

Перебуваючи з робочою поїздкою на Дніпропетровщині, президент України Володимир Зеленський у Кривому Розі зустрівся із заступником державного секретаря Сполучених Штатів Америки Стівеном Біганом.

Про це повідомляє UATV із посиланням на ОП.

Як зазначається, спілкування відбулося після телефонної розмови Володимира Зеленського з держсекретарем США Майком Помпео.

На зустрічі президент порушив питання двосторонньої співпраці України та США, зокрема щодо фінансової та військової підтримки нашої держави. Стівен Біган наголосив, що США є стратегічним партнером України, та зазначив, що країна має двопартійну підтримку у Сполучених Штатах.

Глава держави детально поінформував про стан перемовин щодо закінчення війни на Донбасі та просування до миру в Мінському й Нормандському форматах. Заступник держсекретаря США назвав великим досягненням збереження всеосяжного та повного режиму припинення вогню впродовж 31 дня. 

Також сторони обговорили стратегію дій держав в умовах пандемії. Володимир Зеленський зазначив, що країнам необхідно співпрацювати, щоб якнайшвидше повернутися до нормального життя та відновити роботу всіх галузей економіки.

Говорячи про міжнародну політику, Стівен Біган дуже високо оцінив позицію України щодо невтручання в американські вибори.

Також сторони обговорили події в Білорусі, погодившись, що ситуація потребує стабілізації та мирного врегулювання.

Крім того, Володимир Зеленський і заступник державного секретаря США відвідали ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”. Підприємство є одним із найбільших виробників сталевого прокату в Україні. Воно спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема арматури й катанки зі звичайних і низьколегованих марок сталі, також виробляє агломерат, концентрат, чавун, сталь, сортовий і фасонний прокат.

Читайте також: Дружба між Україною та США як ніколи міцна, – Помпео

Раніше Майк Помпео заявляв, що адміністрація Дональда Трампа позитивно ставиться до рішення обох палат Конгресу США про збільшення летальної допомоги Україні.  

Прямий ефір