Підготовка Росії до завдання ядерного удару не спостерігається, — Світан

Ілюстративний колаж: tsn.ua

У Росії не фіксується будь-яка підготовка до застосування ядерної зброї — ні тактичної, ні стратегічної. Про це сьогодні, 7 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Роман Світан.

“За півтора місяця, які ми обговорюємо це питання, нічого не змінилося. Ніде не відбувається будь-яких дій щодо підготовки до використання та застосування ядерної зброї Російською Федерацією. Ні оперативно-тактичного, ні стратегічного призначення. Якби був хоч найменший рух в цей бік, уже було б вжито заходів превентивного характеру, і ми б про них уже почули”, — сказав він.

Він нагадав, що президент США Джо Байден чітко попередив Кремль, що Сполучені Штати дадуть відповідь на ядерну загрозу Російської Федерації.

“Він попереджає, що будь-який рух РФ у бік ескалації ядерного питання призведе до Армагеддону для Росії. За кілька годин буде знищено всю російську армію у всіх місцях її дислокації”, — зазначив Світан.

Читайте також: Можна натиснути кнопку, але бахне прямо там: ядерний потенціал РФ оцінили українське керівництво та експерти

Нагадаємо, з боку РФ стала активніше транслюватися теза про можливість ядерного удару. Серед ймовірних сценаріїв аналітики виділили два основні:

  • використання Кремлем тактичної ядерної зброї проти мирних українських міст чи фронту. Це може спричинити руйнування в радіусі 640 метрів та радіаційне забруднення до півтора кілометра;
  • застосування стратегічної ядерної зброї. Вона запускається з далекої відстані та може руйнувати цілі міста, а сила боєзаряду може сягати 500-800 кілотонн, що у 25-40 разів більше, ніж під час атак на Хіросіму та Нагасакі у 1945 році.
Прямий ефір