Під Новий рік з полону мають повернутися 74 заручники

Про це заявила представник гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, повідомляє  УКРІНФОРМ.

За словами віце-спікера українського парламенту, це має бути наймасштабніший обмін за останній період.  “Якщо нічого не зірветься, ми звільнимо наших 74 героїв. Якщо все це вийде, над чим ми зараз працюємо, це буде наймасштабніше звільнення. Ми маємо звільнити і передати 306 осіб в рамках тих домовленостей, про які зараз йдеться”, –  наголосила вона.

Ірина Геращенко  уточнила, що наразі деталі обміну, зокрема прізвища та дати, залишатимуться не розголошеними, щоб обмін зміг відбутися.

Політик наголосила, що паралельно з організацією обміну заручників з окупованого Донбасу працює над звільненням політв’язнів, яких утримують на території Росії.

Нещодавно президент Росії Володимир Путін обговорив питання заручників із ватажками бойовиків ОРДіЛО.

В ОРДіЛО погодилися переглянути списки полонених для обміну після перемовин із Путіним.  Очільник терористичної “ДНР” Олександр Захарченко заявив про готовність до обміну полонених, який має відбутися до нового року. Кум президента Росії Володимира Путіна, лідер руху “Український вибір” Віктор Медведчук підтвердив цю інформацію.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що терористи на Донбасі утримують у заручниках 162 українців.

Радник голови Служби Безпеки України  Юрій Тандіт заявив, що Україна згодна віддати 306 бойовиків за 74 українських заручників.  Бойовики підтвердили намір передати Україні 74 заручників.

Окрім того, перший віце-спікер парламенту   закликала  народних депутатів не зірвати можливих домовленостей щодо звільнення українських заручників, які мають відбутися у Мінську.

“Я дуже хотіла б  звернутися, користуючись нагодою, до колег у парламенті. Ви знаєте, є багато зовнішніх сил, які хочуть, щоб ці звільнення відбулися і очевидно чому. Дуже б хотілося, щоб усередині країни ніхто жодних провокацій, ні в парламенті, ні поза парламентом не влаштовував, щоб не зірвати це дуже важливе звільнення, до якого ми так довго йдемо і над яким зараз разом працюємо», – сказала вона.

 

Прямий ефір