Перемога на “Євробаченні”, медреформа: якою була Україна у 2016 році (ВІДЕО)

Скрін із відео

У 2016-му році Україна вдруге перемогла на Євробаченні – з піснею Джамали “1944”. Також у цьому році був націоналізований найбільший банк – “ПриватБанк”. Крім того, в Україні в 2016-му під гаслом: “Гроші йдуть за пацієнтом” почалася медична реформа. Також цей рік відзначений декомунізацією і “Ленінопадом”. А ще в 2016-му засяяла нова українська зірка світового боксу – Василь Ломаченко.

Про це розповідаємо у новому випуску документального серіалу “30 років Незалежності” на телеканалі UA.

Отже, на Євробаченні 2016 Україна знову перемагає. Пісня Джамали – ціле музична розпоідь про реальну кримську історію в 1944-му і депортацію кримських татар з півострова. Цілий народ в одну ніч виселили, зумисне звинувативши у співпраці із фашистами. Кримчанка Джамала – Сусана Джамаладінова – співає про свою сім’ю і весь народ, та перемагає.

За весь час Паралімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро українці завоювали 117 медалей, серед яких 41 – золота, 37 – срібних, а також 39 – бронзових, і посіли третє місце в командному заліку.

У 2016-му році в. о. глави МОЗ стала американка Уляна Супрун. Під її керівництвом починається реформа охорони здоров’я.

Для початку кожен повинен буде обрати сімейного лікаря та укласти з ним декларацію. Тепер направлення до профільних фахівців лише – через нього. За одного пацієнта медик отримає 370 гривень на рік, а з 2019 – 450 гривень. Діти та пенсіонери – “дорожче”. Звідси гасло – “гроші ходять за пацієнтом”. А пацієнтів може бути до 2-х тисяч. Медкарти стануть електронними, а отримувати консультації можна буде по телефону.

“Замість колгоспної безособової системи роботи в старих радянських поліклініках лікар став одиницею. Сімейний лікар став тим, кого система стала помічати, чия робота стала відчутною і значущою”, – говорить заступник міністра охорони здоров’я України (2016-2019 рр.) Олександр Лінчевський.

Але зміни спровокують діаметрально різні думки. “Побічний” момент медреформи – фінансувати лікарні держслужба здоров’я буде вибірково – залежно від наданих послуг.

Кілька разів Супрун намагаються відправити у відставку.

У 2020-му, коли система первинної медичної допомоги вже реформована, медреформу призупинять, а Супрун піде у відставку.

Ріг вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка у Києві. Тут тепер – пам’ятник у вигляді зім’ятого листа паперу. 20 липня 2016-го о 7:45 по вулиці поспішає автомобіль. І вибухає просто на перехресті. Коли водія дістануть – він ще живий. Це журналіст Павло Шеремет. Він їхав на звичайний ранковий ефір.

Більше про головні події року дивіться у відео.

Прямий ефір