“Передова” російська зброя: як на її продаж вплинули провали РФ у війні з Україною

На форумі “Армія-2022” президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова продавати, за його словами, “передову зброю” своїм партнерам у всьому світі. Водночас за пів року війни в Україні його армія показала себе набагато гірше, ніж очікувалося, втративши тисячі одиниць техніки та десятки тисяч солдатів, повідомляє UA.

“Росія щиро дорожить історично міцними дружніми, по-справжньому довірчими зв’язками з державами Латинської Америки, Азії та Африки й готова запропонувати своїм партнерам і союзникам найсучасніші види озброєнь — від стрілецького до бронетехніки та артилерії, бойової авіації та безпілотних літальних апаратів”, — заявив Путін.

Він спробував переконати потенційних покупців та учасників форуму в тому, що деякі російські зразки нібито “перевершують західну зброю”. Путін також запропонував іншим країнам провести спільні військові навчання. Проте війна в Україні показала, що техніка Росії не така хороша, як її нахвалює країна-виробник. За 6 місяців ЗСУ знищили кілька тисяч броньованих машин, артилерійських систем, танків та інших видів озброєння. Журналіст агентства Reuters Марк Тревельян вважає, що зразки російської зброї тепер асоціюються з негативом та невдачами військ Росії в Україні.

“З крахом економічних відносин із Заходом Росія стала ще більш залежною від торгівлі зброєю, ніж раніше, тому не дивно, що Путін так прагне просувати її серед якнайбільшої кількості не західних клієнтів. Велика проблема для нього полягає в тому, що війна Росії проти України стала катастрофою для авторитету російських військових — їхні дії були дуже поганою рекламою зброї”, — написав Тревельян у статті для Reuters.

За даними британської розвідки, постачання російського озброєння за кордон опинилося під загрозою зриву. Військово-промисловий комплекс Росії зазнає значного навантаження, а довіра до нього була підірвана невдачами у війні в Україні.

“Росія навряд чи зможе виконати низку експортних замовлень на бойові броньовані машини через винятково високий попит, що виник у російських збройних сил в Україні, і ефект західних санкцій, що посилюється”, — написало Міністерство оборони Великої Британії в Twitter.

Так, вже зірвалася програма модифікації танків Т-72Б у Білорусі, яку мав провести російський “Уралвагонзавод”. Білорусь змушена була розробити альтернативне рішення модернізації танків.

Раніше також повідомлялося, що Росія не може виконати своїх зобов’язань перед Індією.

“Є серйозні підстави думати, що Росія не зможе виконати свої зобов’язання за контрактом з Індією щодо постачання всіх систем С-400. Індія закупила партію С-400 у 2018 році, і замовлення ще не виконане. Вона (Росія) використовує всі свої запаси для відновлення сил”, — вважає оборонний аналітик Самір Лалвані, якого цитує сайт центру STIMSON.

Українські військові успішно знищують склади з російською технікою, що послаблює противника та дозволяє ЗСУ йти у контрнаступ. Про це повідомляють і високопосадовці США.

“Нам повідомили, що понад 75 тисяч росіян було вбито або поранено, і це величезна цифра. У їхні сухопутні війська були вкладені неймовірні кошти, понад 80% їхніх сухопутних військ застопорилися, і вони втомилися”, — сказала членкиня Палати представників США Еліса Слоткін в інтерв’ю CNN.

Росія намагається знайти вихід із непростої через введені санкції ситуації з виготовлення нових боєприпасів та снарядів. Експортний контроль США та Європи чинить ефективний тиск на російських виробників зброї, змушуючи їх уповільнювати чи зупиняти виробництво високотехнологічних керованих та інших сучасних боєприпасів.

“Високотехнологічні напівпровідники, до яких належать матриці, тепловізори та багато іншого, — вони зараз для Росії недоступні. У кращому разі вони отримують якісь китайські аналоги не дуже високої надійності, про що і свідчить ненадійність їхньої зброї. І ми бачимо, що там, де мають спрацьовувати системи протиповітряної оборони російської, вони не спрацьовують. Про це свідчить відеоряд ударів по Антонівському мосту, коли російські зенітні ракети стартують, але не вражають ракети, які далі вражають Антонівський міст”, — зазначив військовий експерт Михайло Притула.

Нагадаємо, політолог-міжнародник Антон Кучухідзе в інтерв’ю для марафону FREEДОМ розповів, чи допоможе заборона росіянам на в’їзд до Європи зломити режим Кремля і посилити європейську безпеку.

Усі хочуть перемоги України, але ніхто не хоче воювати із Росією. Інтерв’ю Зеленського The Washington Post

Пастка “евакуації” та зворотна депортація — як і куди Росія незаконно вивозить українців

Читайте також: Тиснути на Зеленського марно: майбутні переговори президентів Туреччини та України обговорюємо в інтерв’ю з Фесенком

Прямий ефір