Передання Андріївської церкви: права віруючих і держави не порушені, – Юрій Рубан

Фото UATV

Верховна Рада передала в користування Вселенського Патріархату Андріївську церкву – одну з найвідоміших в Україні. Що передбачає таке рішення? Чи зміниться у зв’язку з цим щось для прихожан і всіх охочих відвідати храм? Ці та інші питання журналістам UATV прокоментував керівник головного департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента Юрій Рубан.

“11 жовтня ми дізналися про рішення Синоду Вселенського Патріархату. Один із його пунктів – впровадження в Україні його представництва. І це важливий момент, – зазначив гість студії. – Наша країна стає видимою на території православного світу. Досі вона сприймалася лише як частина РПЦ. До того ж релігійна традиція говорить про те, що сам Константинопольський патріархат називає себе Престолом святого Андрія”.

Що ж до конфлікту в ВР, який виник під час прийняття даного рішення, то це, як вважає експерт, аж ніяк не через передачу церкви. “Це привід, а не причина. Частина депутатів просто категорично проти автокефалії та створення Єдиної Помісної церкви в Україні, – акцентує Юрій Рубан. – Храм як видатна пам’ятка історії та архітектури залишається у власності держави. Йдеться не лише про користування. Він і до цього був у користуванні Української автокефальної православної церкви. Тепер очікується, що вона увійде до складу Єдиної Помісної церкви. Тут немає жодних порушень прав віруючих, як і майнових прав держави. Нині там триває плановий ремонт. І тільки після його закінчення буде підписано договір із представником Вселенського Патріархату”.

Керівник департаменту також нагадав, що Андріївська церква має музейний статус, тому вона не передбачає закритого режиму роботи та залишиться відкритою для всіх відвідувачів.

Телеверсію інтерв’ю з Юрієм Рубаном дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 21 жовтня о 21:00.

Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV 

Прямий ефір