Передача Україні ракет ATACMS дозволить перевести війну на інший рівень, — Грабський

Американські комплекси ATACMS-ракети з дальністю ураження до 300 км. Фото: forbes.ua

Передача ракет ATACMS Україні є лише питанням часу. Про це сьогодні, 26 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський.

“Я думаю, передача ATACMS — це тільки питання часу. Потрібно розуміти, що це дасть нам змогу перевести війну на якісніший рівень. Як це зробили минулого літа ракети до HIMARS, які ми зараз використовуємо. Вони відсунули логістику противника. У такому разі застосування ракет ATACMS дасть нам змогу завдавати удари на більшу глибину, руйнуючи логістичні ланцюжки супротивника, і знищувати його бази та склади. Тому я думаю, що це питання часу”, — зазначив експерт.

Він звернув увагу на те, що ATACMS не дуже багато в самих Сполучених Штатах, а є договірні зобов’язання, які США зобов’язані виконувати. Тому зараз нарощується виробництво цього озброєння.

Грабський також вважає, що за допомогою союзників Україна поступово нарощуватиме й угруповання протиповітряної оборони. Він звернув увагу на те, що світ не готувався до такої війни, яку Росія розв’язала в Україні, а тому не створювалася колосальна кількість систем протиповітряної оборони. У зв’язку з цим Україна отримує їх або фактично “з конвеєра”, або отримує ті системи ППО, які перебували на довгостроковому зберіганні та потребують досить серйозної роботи з підготовки до ведення бойових дій.

“Тому можна сказати так, що на сьогодні у світі існують досить обмежені можливості з надання систем протиповітряної оборони, тому що, самі розумієте, ніхто у світі не буде послаблювати свою власну систему протиповітряної оборони. Розрахунок робиться на нові або ті, які перебувають на зберіганні, а їх не дуже багато, якщо так м’яко говорити. Тому це питання часу, питання серйозних витрат. І на це теж потрібно банально знайти гроші. Якщо я не помиляюся, комплекс Patriot коштує близько 1 млрд дол. Тому можете собі уявити, наскільки обмеженим є запас цих установок, утім, як і будь-яких протиповітряних установок. Тому проблема дуже серйозна. Ми будемо вирішувати поступово, на жаль”, — сказав Грабський.

Читайте також: Росія вже провалила завдання вторгнення, війна триватиме ще кілька місяців, — Блінкен

Нагадаємо, 18 липня по відеозв’язку відбулася 14-та зустріч у форматі “Рамштайн”. На порядку денному серед іншого були питання захисту неба над мирними українськими містами та оборона повітряного простору на фронті.

Прямий ефір