Пандемія COVID-19 піде на спад, але перед тим половина жителів ЄС захворіє на “омікрон”, – ВООЗ

Директор ВООЗ у європейському регіоні Ганс Клюге заявив, що Всесвітня організація охорони здоров’я не виключає завершення пандемії в Європі після закінчення нинішньої хвилі поширення штаму “омікрон”.

Про це повідомляє UA із посиланням на France24.

Як заявив директор Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге, завдяки вакцинації або раніше перенесеній хворобі більшість жителів Європи матимуть імунітет від коронавірусу.

На його думку, до березня “омікроном” може захворіти більш як половина європейців, а це, своєю чергою, свідчить про заключний етап пандемії.

Ганс Клюге також наголосив, що, незважаючи на стрімке поширення нового штаму, протягом кількох тижнів спалах вщухне. Крім того, поширення вірусу знизиться через сезонність.

Однак у ВООЗ очікують, що до кінця 2022 року, ймовірно, пандемія повернеться.

Також директор ВООЗ зазначив: стверджувати, що COVID-19 залишиться з нами назавжди і трансформується в ендемічний ще рано. На його думку, не слід виключати, що можуть з’являтися інші штами коронавірусу.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко говорив про те, що в Україні почався спалах коронавірусу, найскладніша ситуація – у західних областях країни.

Читайте також: Китай безкоштовно надасть Україні 200 тис. доз вакцини CoronaVac

Прямий ефір