Падіння путінського режиму — не в інтересах Китаю, — Галлямов

Президент РФ Володимир Путін і голова КНР Сі Цзіньпін, Фото: nytimes.com

Глава КНР Сі Цзіньпін підтримуватиме президента Росії Володимира Путіна, оскільки йому це вигідно. Падіння кремлівського режиму — не в інтересах Китаю. Пекіну необхідно, щоб США протистояли путінській Росії, і не звертали увагу на політику КНР. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 19 березня, озвучив російський політолог Аббас Галлямов.

Експерт вважає, що навряд чи Сі Цзіньпін відмовиться від поїздки до Москви у світлі виданого Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт Путіна.

“Так демонстративно відмовитися він не може собі дозволити. Може він у глибині душі шкодує вже, що в це вплутався. Але він має поїхати. Китай, як і Росія — автократія. Там слабкостей не пробачають. Він приїде, просто буде вже тримати в голові й цей фактор. Тобто занадто сильно наближатися до Путіна він не буде”, — вважає політолог.

Водночас Галлямов наголосив, що падіння путінського режиму інтересам Сі не відповідає. 

“А раптом тоді в РФ прийде демократія — тоді що, Сі залишиться один проти демократичної коаліції. Навпаки, зараз ідеальна для нього ситуація, коли головний світовий лиходій не він, а Путін. Американці розбираються з Путіним, значить їм не до Сі Цзіньпіня. Вони до нього звертаються не з вимогами, а з проханнями, мовляв, повпливай на Путіна. Загалом — ідеальна для нього ситуація”, — сказав гість ефіру.  

Великої та відкритої підтримки Путіна з боку Китаю не буде, але підтримка, щоби Путін не звалився, надаватиметься, вважає політолог.

Читайте також: Очікування, що позиція Китаю зміниться у прийнятний для нас і наших партнерів бік, абсолютно безпідставні, — Шамшур

Нагадаємо, голова КНР Сі Цзіньпін прибуде із триденним візитом до Росії 20 березня

Прямий ефір