Останні конвульсії путінського режиму, — правозахисниця про легалізацію депортації українців до РФ

Віра Ястребова. Скриншот: uatv.ua

РФ максимально завуальовано внесла зміни про воєнний стан в інший закон. Але навряд чи в Росії щось можна назвати законом — це скоріше зведення правил маріонеткового кремлівського режиму. Таку думку висловила виконавча директорка “Східної правозахисної групи”, адвокатка, правозахисниця Віра Ястребова сьогодні, 30 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Вона зазначила, що зі змінами до закону росіяни легалізують для себе можливість переміщення українських громадян із тимчасово окупованих територій.

“Не вдається розвернутися повномасштабно Російській Федерації та зберегти контроль без того, щоб піддати людей терору, а саме переміщенню, переселенню. Все це ще пов’язане ще й з підготовкою до виборчого процесу, який вони намагаються легітимізувати на тимчасово окупованій території”, — каже Ястребова.

Це останні конвульсії путінського режиму, спрямовані на закручування гайок, впевнена вона. Правозахисниця додала, що насильно переселятимуть українців, які не беруть російських паспортів.

“Тих людей, які намагаються здійснювати мовчазний протест, ухиляються від отримання паспорта, ухиляються від того, щоби брати участь у цих квазівиборах, організованих Російською Федерацією. Тобто це підготовка для того, щоб боротися з українцями, які заважають Кремлю зберігати контроль на окупованих територіях України”, — підсумувала гостя ефіру.

Читайте також: Кріпацтво в XXI столітті: в РФ можуть вилучати внутрішні і закордонні паспорти

Прямий ефір