Ордер на арешт Путіна дав зрозуміти президенту Сербії, що краще — домовлятися, а не протистояти всьому світу, — Іщенко

Наталія Іщенко. Фото: day.kyiv.ua

Після звільнення від російської окупації Херсона президент Сербії Вучич став більш компромісним політиком, про що свідчать перемовини Сербії та Косово. Крім того, ордер на арешт президента Путіна дав зрозуміти Вучичу, що краще — домовлятися, а не протистояти всьому світу. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила журналістка, редакторка порталу “Балканський оглядач” Наталія Іщенко.

“Ви знаєте, неможливо переговори Сербії та Косово розглядати без урахування ситуації на російсько-українському фронті, саме на фронті. Вучич дуже пом’якшив свою риторику, роблячи більш проєвропейські заяви, та пішов на переговори з Косово після того, як Україна відновила контроль над Херсоном. Чомусь на нього це справило незабутнє враження, після Херсона Вучич став іншим політиком”, — сказала вона.

Крім того, Іщенко звернула увагу, що на переговори, які відбулися між Сербією і Косово, також вплинуло рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента країни-агресора Росії.

“Це теж просто шокувало Вучича, він зрозумів, що міжнародна спільнота налаштована рішуче, і краще все-таки йти й домовлятися, ніж протистояти всьому світу”, — наголосила Наталія Іщенко.

Читайте також: Сербія не може почати нову велику війну на Балканах, але Росія використовуватиме балканський фактор, — Левусь

Нагадаємо, Косово і Сербія досягли угоди про нормалізацію відносин між країнами. Відповідну угоду президент Сербії Александар Вучич і прем’єр-міністр Косова Альбін Курті підписали на переговорах у Північній Македонії.

Читайте також: Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт керівника Росії — поворотний момент: звернення Зеленського у 389-й день війни

Прямий ефір