Опалювальний сезон пройдемо спокійно, – Галущенко

Фото Укрінформ

Ключовим стабілізуючим чинником цього опалювального сезону стане атомна генерація – у роботі буде 14 блоків із 15. В уряді впевнені, що цей ОЗП пройдуть спокійно.

Про це сказав міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду, повідомляє UA.

“Цьогорічний опалювальний сезон – це не просто 6 місяців низьких температур, насправді ми бачимо вже зараз, що це – певне поле енергетичної війни з Росією за монополію у Європі. Сьогодні Росія використовує енергетичну кризу для того, щоб посилити своє геополітичне становище… Майже кожен день створюються нові і нові перешкоди. Зокрема, вже відомо про заборону стосовно ввезення вугілля в Україну з боку РФ. Вчора з’явилась інформація, що для імпорту вугілля з Казахстану, так само створюються штучні перешкоди. Ми розуміємо, що це, дійсно, – великий виклик для проходження саме цієї зими. Але ми абсолютно впевнені, що пройдемо (зиму, – ред.) спокійно і вийдемо ще міцнішими”, – сказав міністр.

Галущенко також розповів, як планують забезпечити проходження ОЗП.

“Ключовим стабілізуючим фактором цього опалювального сезону буде атомна генерація. Мова йде про максимальне залучення атомних блоків до виробництва електроенергії. У прогнозованому балансі на цей рік навантаження на атомну генерацію стане рекордним за останні 5 років”, – додав він.

За його словами, таке виробництво електроенергії дозволить зменшити потребу у вугіллі на 3,6 млн тонн. Він додав, що станом на сьогодні працюють 11 енергоблоків. В листопаді планується включити додатково ще 2 блоки, на початку грудня – ще 1 блок. Галущенко повідомив, що для проходження опалювального сезону планують навантаження на теплову генерацію.

“Ми маємо визнати, що протягом останніх років цей вид генерації був недооцінений. Ціни на ринку стримувались регулятором, інвестиції у видобуток вугілля були недостатніми”, – сказав міністр.

Він також заявив, що в листопаді планується збільшити постачання українського вугілля на ТЕС (близько 1,5 млн тонн). Водночас, у порівнянні з жовтнем, зросте частка імпорту вугілля.

“Українські компанії уже уклали контракти на постачання вугілля з Польщею, США, ПАР“, – резюмував міністр.

За розрахунками, залучення додаткової потужності на газ дозволить додати у систему 3,5 млрд кВТ-год електроенергії. Наступного тижня очікують відповідного рішення НКРЕКП.

Нагадаємо, Україна готова до опалювального сезону на понад 90%.

Читайте також: Ціни в новому опалювальному сезоні – на що чекати: “5 вопросов” з експертом Юрієм Корольчуком (ВІДЕО)

Прямий ефір