Окупація Кінбурнської коси не дозволяє долучити Миколаїв до зернової ініціативи — оцінка експерта

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

На сьогодні з військової та технічної точок зору неможливо розширити зернову ініціативу — постачання українського зерна морем, включивши до нього порт Миколаєва. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.

Причина, за словами експерта, одна — Росія, а саме окупація нею Кінбурнської коси, через що кораблі поблизу Миколаєва потрапляють у зону російського обстрілу.

“Те, що нашим військовим вдалося відтіснити Росію на лівий берег Дніпра і отримати Херсон, це дуже добре. Але нагадаю всім, що при виході з Миколаєва річковим лиманом ми виходимо повз Кінбурнську косу, а Кінбурнська коса розташована по лівому боку Дніпра. І тому поки ця частина окупована Росією, і вона перебуває в безпосередній близькості з кораблями, що проходять, технічно буде дуже складно виходити кораблям і бути постійно в зоні обстрілу. Я не бачу поки такої перспективи, виключно з військової точки зору, з технічної, щоб Миколаїв долучився до зернової ініціативи”, — констатував гість ефіру.

Водночас він зазначив, що Міністерство інфраструктури та Міністерство закордонних справ України працюють над тим, щоби розширити зернову ініціативу, зокрема на порти Миколаївської області.

Микола Горбачов також впевнений у продовженні зернової ініціативи, черговий термін якої спливає в березні.

“Ми продовжуватимемо переговори з Туреччиною та Організацією Об’єднаних Націй. На сьогоднішній момент, як я бачу, реальним гарантом і реальною людиною, яка забезпечує безпеку [експорту українського продовольства], є, безумовно, президент Туреччини Реджеп Ердоган. І вибори його будуть лише в травні. А підписана зернова угода дійде кінця десь у середині березня. Тому я не маю підстав вважати, що не буде продовжено зернову ініціативу. Після підписаного періоду вірю в те, що розум візьме гору. Світу потрібне українське зерно, і міжнародна спільнота знайде важелі впливу для того, щоб країну-терориста заспокоїти, а світові дати продовольство”, — резюмував президент Української зернової асоціації.

Читайте також: Україна є гарантом глобальної продовольчої безпеки — огляд ініціативи Grain From Ukraine на 2023 рік (ВІДЕО)

Прямий ефір