Очікування, що позиція Китаю зміниться у прийнятний для нас і наших партнерів бік, абсолютно безпідставні, — Шамшур

Олег Шамшур. Фото: liga.net

Під час візиту лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Москви сторони наголосять на курсі на зміцнення російсько-китайського партнерства. Будь-яких позитивних для України та її партнерів змін у позиції Пекіна щодо Москви, навіть у світлі виданого Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт Путіна, очікувати не варто. Таку думку висловив надзвичайний та повноважний посол, заступник міністра закордонних справ України (2004-2005 рр.), посол України у США (2006-2010 рр.), посол України у Франції (2014-2020 рр.) Олег Шамшур в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Очікування, що позиція Китаю зміниться в позитивний або принаймні прийнятний для нас і наших партнерів бік, абсолютно безпідставні. Я думаю, насамперед, під час цього візиту сторонами буде наголошено на його важливому значенні та курсі на зміцнення російсько-китайського партнерства”, — вважає дипломат.

Він припустив, що в Москві може обговорюватися питання підтримки Росії Китаєм в обході санкцій, а також не виключив переговорів про постачання РФ зброї або “надання можливостей для виробництва озброєнь в Росії”.

Як вважає Олег Шамшур, оскільки Китаю важливо продемонструвати, що його значення у міжнародній політиці зросло, на зустрічі говоритимуть і про китайські пропозиції, які стосуються миру в Україні.

“Але, як ми бачимо, всі ці пропозиції вигідні лише одній стороні — Росії та Китаю”, — зазначив гість ефіру.

Читайте також: Сі Цзіньпін відвідає Москву: про що говоритимуть лідери РФ та Китаю (ВІДЕО)

Прямий ефір