Обвинувачених у депортації дітей з України до РФ може бути близько тисячі: правозахисник звернув увагу на важливі моменти

Ілюстративне фото: Facebook/Оперативне командування "Південь"

Щонайменше 83 дитячі омбудсмени російських республік брали участь у депортації українських дітей. Також є так звані “омбудсмени” на тимчасово окупованих територіях, які також займалися депортацією. Про це сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський.

Він зазначив, що депортація українських дітей до Росії — це величезний колективний злочин, обвинувачених може бути близько тисячі.

“Організація транзитних пунктів, організація місць у дитячих будинках, люди, які, даруйте, розпихали наших вкрадених дітей по російських сім’ях, теж мають нести відповідальність, тому що вони є безпосередніми учасниками всього цього процесу”, — заявив Павло Лисянський.

Правозахисник вважає, що необхідно притягати до відповідальності не тільки організаторів, а й виконавців депортації дітей з України до РФ.

“Бумеранг відплати знесе голову кожному, хто має відношення до цього злочину. Я в цьому повністю впевнений, тому що весь світ побачив жорстокість Росії, її справжні плани, яка насамперед почала ідеологічно знищувати українську ідентичність у дітей, красти їх”, — наголосив він.

Лисянський звернув увагу, що буквально за кілька днів до оприлюднення інформації про видачу Міжнародним кримінальним судом ордерів на арешт президента РФ Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей РФ Марії Львової-Бєлової остання почала змінювати риторику: вона заявляла, що дітей утримують у тимчасових пунктах і потім повернуть в Україну.

“Можливо, по дипломатичній лінії їм доповіли заздалегідь, що щось буде, і вони намагалися щось змінити”, — припустив правозахисник.

Читайте також: Повернення викрадених українських дітей з РФ нагадує операцію спецслужб, — Лисянський

Прямий ефір