Нормандський процес почав пробуксовувати після військової інтервенції РФ в Сирії, – Мельник

Фото Укрінформ

Нормандський процес почав тупцювати на місці ще восени 2015 року, відразу після того, як Росія здійснила масштабну військову інтервенцію в Сирії.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив Андрій Мельник, посол України у ФРН, пише UA.

“Те, що Нормандський процес почав пробуксовувати, тупцювати на місці, стало зрозуміло – принаймні для мене особисто – ще восени 2015 року, відразу після того, як Росія здійснила масштабну військову інтервенцію в Сирії. Саме тоді Лавров прямо за “нормандським столом” переговорів вихвалявся, що йому щойно подзвонив держсекретар США Керрі, що, мовляв, Росія “знову в грі”. Саме відтоді, як Росія розгорнула сирійську воєнну кампанію, і розпочався великий російсько-американський стратегічний торг”, – сказав посол.

Мельник вважає, що з того часу всі подальші події у форматі “Норманді” набували дедалі формальніших рис.

“Зникло відчуття, що РФ дійсно зацікавлена у виконанні Мінських угод. Не думаю, що й самі посередники в “нормандській четвірці” не помітили, що вся позитивна динаміка в один момент змінилася. Я добре пам’ятаю всі ці численні зустрічі й переговори в Берліні протягом 2015 року, ледь не що два тижні, ту атмосферу, яка панувала, коли Росія була буквально затиснена в кут, змушена була маневрувати, щось пропонувати, домовлятися. Реально йшли повноцінні переговори. Після вторгнення в Сирію сам процес формально залишився, але момент був втрачений”, – заявив він.

Раніше Володимир Зеленський на зустрічі з радниками лідерів Франції та Німеччини заявив, що настав час предметно домовлятися про припинення конфлікту.

Читайте також: Нормандський формат: хроніки-2021 та перспективи-2022

Прямий ефір