Німеччина перестала “зберігати обличчя” Путіну, сьогодні у неї чітка позиція в підтримці України, — Кучухідзе

Антон Кучухідзе. Скриншот: uatv.ua

Німеччина в якийсь момент зайняла чесну позицію щодо України і тепер повністю підтримує її. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог-міжнародник, співзасновник аналітичного центру “Об’єднана Україна” Антон Кучухідзе.

Так він прокоментував інформацію, що канцлер Німеччини Олаф Шольц впевнений, що Україна виграє війну, а Київ після перемоги стане членом Європейського Союзу. Напередодні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не тільки навчить 9 тисяч українських військових, але й надасть усе необхідне озброєння для перемоги.

“До середини минулого літа вони (Шольц і Макрон) намагалися якось зберегти обличчя терористичному лідеру, намагалися вигадати щось на кшталт мирного плану тощо. Але потім українська дипломатія, наші інші західні партнери переконали їх, що до цієї війни потрібно ставитися інакше, і що ця війна — не тільки загроза для безпеки України, а загроза для всього Північноатлантичного альянсу”, — сказав Кучухідзе.

Тому, констатував політолог, вони змінили політику з другої половини минулого року і тепер Німеччина — один із головних військово-технічних союзників для України.

“Який, умовно, не заважає, не вставляє палиці в колеса, а йде чітко за домовленою військово-технічною дорожньою картою. У межах “Рамштайну”, у межах G7. Тому це дуже позитивно, що тепер Німеччина не розповідає про відродження Мінських угод тощо, а дає реальну допомогу для нашої країни”, — каже Кучухідзе.

Він нагадав принципове рішення Берліна в жовтні торік щодо передавання Україні IRIS-T, щоб захистити українських громадян і український повітряний простір.

“Сьогодні в Німеччини чітка позиція, вони перестали грати в політичні ігри, перестали зберігати комусь обличчя, повністю підтримують Україну, за що їм велика подяка — їм, дипломатам, керівництву країни. Це можна тільки вітати”, — резюмував політолог-міжнародник.

Читайте також: Як змінилися позиції Макрона і Шольца щодо війни Росії проти України — оцінка Фесенка

Нагадаємо, як сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, процес для ухвалення рішення Берліном про постачання Україні ракет Taurus займе деякий час. Німеччина в питаннях надання зброї спирається на Велику Британію і Францію, намагається не бути першою.

Прямий ефір