Нідерланди звинуватили РФ у провокаціях під час навчань НАТО в Арктиці

Фото Укрінформ-UATV

Керівник операцій Нідерландського корпусу морської піхоти генерал Джеф Мак Мутрі розповів, що Росія намагається влаштувати провокації під час військових навчань Нідерландів і Великої Британії за Полярним колом. Про це передає The Telegraph.

“Ми бачимо, коли тренуємось, зростає інтерес російських військово-морських суден”, – сказав він на брифінгу в Роттердамі.

За словами генерала, російські бойові літаки занадто близько підлітають, “у провокативній манері”, до британських та нідерландських кораблів “лише для того, щоб продемонструвати свою присутність”.

Зазначається, що  РФ спирається на комбінацію військових демонстрацій та технологій, щоб підірвати західні уряди.

“Наприклад, коли ми проводимо маневри в рамках нашої програми протиракетної оборони, то спостерігаємо більше російських кораблів, ніж звичайно. І вони наближаються до нас ближче, ніж у минулі десятиліття, вони чітко хочуть, щоб їх присутність була видимою”, – додав Джеф Мак Мутрі.

В виданні нагадали, що Арктика все більше розглядається як ключ до стратегічних інтересів Великої Британії та Нідерландів, оскільки танення льодовиків відкрило нові судноплавні маршрути, які вже використовуються Росією та Китаєм. Наразі близько 400 британських морських піхотинців беруть участь у тренуванні з нідерландським Корпусом морської піхоти в Норвегії.

Нагадаємо, що глава Міноборони Нідерландів заявила про кібервійну з Росією.

Прямий ефір