Навчання, розширення присутності та постачання Україні важкого озброєння — як НАТО намагається зберегти мир у Європі (ВІДЕО)

Прапор НАТО. Фото: share.america.gov

Постачання Україні важкого озброєння в Кремлі назвали “прямою залученістю в конфлікт” країн НАТО. У самому Північноатлантичному альянсі вважають, що, допомагаючи Україні, вони, навпаки, намагаються зберегти мир у Європі, повідомляє FREEДОМ.

Щоб запобігти можливій військовій агресії з боку Росії в глобальному масштабі, проводять навчання і нарощують військову присутність НАТО в країнах-партнерах, які межують із РФ.

Близько 600 французьких солдатів, які дислокуються у складі бойової групи НАТО в Румунії, провели бойові навчання наприкінці січня. Так перевіряли готовність військового альянсу на східному фланзі в умовах війни Росії проти України. Розгортання бойової групи з бронетехнікою в Румунії почали ще в жовтні минулого року.

“Ми були в Чінку кілька тижнів, щоб тренуватися всередині батальйону з голландською ротою, бо всередині батальйону в нас є голландська рота, а також із румунами, наприклад, і зі США. І після цього настав час нам розвернутися за межами Чінку, особливо в Смардані, щоб продовжити нашу підготовку і робити щось по-іншому в різних тренувальних таборах”, — сказав командир французького батальйону Александр де Фелігонд.

У січні Альянс направив до Румунії два літаки-розвідники. Протягом кількох тижнів вони виконуватимуть завдання зі спостереження за діями російських військових поблизу кордонів країн НАТО. У Міністерстві оборони Румунії заявили, що основна мета навчань — навчання бойової групи навичкам швидкого розгортання та виконанню бойових завдань у межах колективної оборонної операції НАТО.

“До Бухареста прибули літаки-розвідники дальнього радіолокаційного виявлення та управління, звідки вони передаватимуть НАТО інформацію про будь-які тактичні та оперативні переміщення на кордоні Північноатлантичного союзу. В умовах незаконної війни Росії проти України НАТО стежитиме за військовими діями на східному фланзі за допомогою літаків. Румунія і союзники в безпеці!” — повідомив міністр оборони Румунії Анхель Тілвар у Facebook.

Естонські військові 27 січня провели навчання для загонів територіальної оборони. У них узяли участь понад 800 резервістів і членів добровольчого воєнізованого формування оборони Естонії. Навчання адаптували до бойового досвіду України.

“Ми використовуємо тактику дрібніших підрозділів і ведемо розосереджені бойові дії на місцевості з акцентом на застосування протитанкових засобів, щоб не тільки протитанкові підрозділи, а й особовий склад піхоти могли застосовувати системи протитанкової зброї”, — сказав командувач округом Ляене Андрес Валлі.

Естонія, Латвія і Литва ведуть переговори із союзниками щодо розширення військової присутності НАТО на своїй території для стримування Росії.

“Нам необхідно нарощувати наші виробничі потужності з виробництва зброї та боєприпасів і тісно співпрацювати з оборонною промисловістю для поповнення власних запасів. Це важливо для України й для нашого власного стримування та оборони”, — заявив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане.

У НАТО розуміють, що Росія не має наміру відмовлятися від контролю над Україною. Тому заявляють про необхідність довгострокового плану підтримки України країнами Заходу. Це необхідно, щоб військовий конфлікт не поширився на сусідні європейські країни.

“Якщо ми віримо у свободу, якщо ми віримо в демократію, якщо ми не хочемо, щоб перемогли самодержавство і тиранія, то їм потрібна зброя. Така реальність”, — сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

У США вже готуються оголосити про новий пакет військової допомоги Україні.

Читайте також: РФ готується до повторного широкомасштабного наступу — оцінки ситуації (ВІДЕО)

Прямий ефір