Навальний — лідер антивоєнного руху в РФ — розбір правозахисника

Олексій Навальний. Фото: Интерфакс

Дискредитація Навального — тренд останніх років. Усередині Росії його вважають проєктом Кремля, а поза її межами — прихильником анексії Кримського півострова. Але правда в тому, що весь рік Навальний продовжував боротися проти російської агресії, навіть перебуваючи в катівнях СІЗО. Про це сьогодні, 4 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський правозахисник і журналіст, член Ради новоствореного Центру захисту прав людини “Меморіал” Олександр Черкасов.

Він нагадав, що дискредитація Навального вирваною з контексту його фразою, що Крим — це не бутерброд, дуже сильно грає на руку Кремля.

“Це дуже добре вкладається в кремлівський порядок денний, тому що дискредитація Навального — це мейнстрим останніх багатьох років. Усередині Росії це, перш за все, слово про те, що Навальний — це кремлівський проєкт”, — зазначив Черкасов.

Правозахисник зауважив, що весь рік, що ведеться війна Росії проти України, Навальний із в’язниці продовжував відстоювати позицію проти російської агресії.

“І якщо говорити про антивоєнний рух у Росії, то Олексій Навальний — один із його лідерів. Олексій Навальний — не просто опозиціонер, не просто борець із корупцією, а людина, яка явно висловлює антивоєнну позицію, позицію проти агресії. Саме це робить його небезпечною людиною, тому що він об’єднує протест і об’єднував протест у минулі роки”, — сказав він.

Черкасов додав, що російська влада намагається вбити Навального у в’язниці демонстративно, щоб показати у РФ усім, хто його підтримує, що на них чекає в разі, якщо вони спробують боротися з режимом.

Читайте також: Навального переводять у приміщення камерного типу — про відмінності від ШІЗО розповів представник команди опозиціонера

Прямий ефір