Науковці Харківського аерокосмічного університету отримали €1 млн від ЄС

Фото з сайта vnz.univ.kiev.ua

Український виш отримав  грант у розмірі 1 млн євро на реалізацію проекту зі зменшення шкідливих викидів авіаційних двигунів.

Про це повідомляє Харківська ОДА.

У рамках програми Європейського Союзу HORIZON 2020 українські науковці отримують кошти на реалізацію ідей. Одним із наймасштабніших за фінансуванням став проект Харківського аерокосмічного університету – DENOX.

Проект реалізовуватимуть у рамках ініціативи HORIZON 2020 “Clean Sky 2”, яка є найбільшою європейською програмою у галузі авіації.

“Європейська рада з авіаційних досліджень пропонує до 2050 року знизити такі викиди з авіаційних двигунів на 90%. Команда вчених ХАІ розпочала дослідження у цій галузі майже 20 років потому. За цей час ми розробили технологічні рішення, які можуть радикально знизити викиди оксидів азоту в авіаційних газотурбінних двигунах. Але поки що це перевірено тільки теоретичними розрахунками. Для успішного впровадження винайдених методів не вистачає експериментальних перевірок. Тепер вони будуть реалізовані у проекті,” – розповів керівник проекту Дмитро Долматов.

Кошти на реалізацію наукових проектів у Харкові також отримають Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Вєркіна, ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, Харківський національний університет імені Каразіна та Харківський національний економічний університет ім. Кузнеця. 

Читати також: “Пам’ять Майдану”: рідні Богдана Сольчаника заснували грант для допомоги молодим вченим

Прямий ефір