“Наші люди не реагують на фейки”: про ситуацію та настрої на Харківщині розповіла Попова

Харків. Ілюстративне фото: unian.ua

Спостерігається збільшення сил противника на Куп’янському, Дворічанському напрямку поблизу Харківської області. Почастішали й обстріли прикордонних районів російськими окупантами. Проте в області готові до протистояння загрозам і новим викликам. Про це сьогодні, 8 лютого, розповіла радниця голови Харківської обласної ради Наталія Попова в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Вона наголосила, що про загрозу в будь-який момент вся країна знає з 24 лютого минулого року, коли Росія вторглася в Україну.

“Так, ми бачимо певне посилення сил противника на Куп’янському напрямку, на Дворічанському, у напрямку Кремінної Луганської області. Але давайте будемо чесними: про те, що ми реально чекаємо на загрози, і готові їм протистояти, вся наша країна знає з 24 лютого 2022 року. Як і те, що ми сильні як ніколи. У цьому впевнені ми і наше військове керівництво”, — наголосила Попова.

За її інформацією, 8 лютого російські війська обстріляли Чугуївський район.

“На жаль, обстріли тривають наших прикордонних територій. Буквально пів години тому обстріляли Чугуївський район, дві людини поранено. У Вовчанську нещодавно поранили співробітника обленерго. Обстріли тривають, поранено цивільних. Але протистояти потенційному контрнаступу, який, можливо, може відбутися, ми можемо, ми до нього готові”, — резюмувала гостя ефіру.

Говорячи про настрої людей у Харківській області, а також про те, як жителі міста та регіону ставляться до російських фейків, Попова акцентувала, що люди не вірять вкидам пропагандистських ЗМІ.

“Після того, як у вересні було звільнено основні території Харківської області, у нас був певний пул людей, які виявили бажання евакуюватися, у чому їм допомогла військова адміністрація, керівництво громад, волонтери. Зараз же ті люди, які залишаються на місцях, уже вирішили залишатися. Вони намагаються уникати обстрілів, спускаються в підвали, в льохи, але не виїжджають. Керівництво громад, старости, місцеві керівники залишаються на місцях, постійно тримають контакт із місцевим населенням. І завдяки ось цій присутності керівництва на місцях наші люди не реагують на фейки, тому що вони звикли вже за цей практично рік орієнтуватися на тих, хто представляє Україну, триматися за них і слухати тільки те, що говорять вони”, — зазначила гостя ефіру.

Вона нагадала, що коли левова частка Харківської області була окупована, там виконали масштабну роботу з евакуації людей. І на випадок чергової такої необхідності, за її словами, механізми відпрацьовані.

“У разі необхідності в нас уже відпрацьовані всі механізми. Якщо це треба буде робити, але зараз про це не йдеться, уся необхідна робота буде виконана. Я більше схиляюся до того варіанту, це моя суб’єктивна думка, що зараз у напрямку Сватового, Кремінної, якщо росіяни і намагаються по відношенню до Харківської області якісь робити потуги і ситуативно зайняти 100-200 метрів, то отримують достойну відповідь і повертаються додому в належному вигляді, в пакетах”, — резюмувала Попова.

Нагадаємо, російські війська напередодні обстріляли Харків, застосовуючи дві пускові установки С-300. Шість вибухів пролунало в місті, частина ракет прилетіла в промислове підприємство, дві — в парк культури ім. Горького. 

Прямий ефір