Наратив про війну НАТО з РФ руйнується на очах, усі приймають необхідність Саміту миру, — Єрмак

Андрій Єрмак. Фото: president.gov.ua

Для проведення Саміту миру щодо участі держав у реалізації української формули миру липень був би ідеальним місяцем. Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, інформує FREEДОМ.

За його словами, всі сьогодні приймають той факт, що цей саміт потрібен.

“Усі приймають як абсолютно логічний і справедливий аргумент, що в основі має лежати саме український мирний план: 10 пунктів президента Зеленського. Плодити додаткові плани неконструктивно. До того ж Україна каже: так, наш план — це основа, проте ми готові почути всі країни, які поважають наш суверенітет і територіальну цілісність. Ми готові прийняти і якісь елементи інших пропозицій”, — сказав Єрмак.

Також голова ОПУ заявив, що виступає проти медіації у відносинах із Росією, а примусити Україну до перемовин до виведення російських військ з її території неможливо. І наголосив, що “Україна має свій мирний план” і саме таку позицію він доніс китайському та бразильському посланцям.

“Президент Володимир Зеленський чітко позначив: в Україні готові їх чути і слухати, для цього ми й запросили їх узяти участь у Саміті миру. Друга наша позиція, яку ми донесли до представників Китаю та Бразилії: ми проти медіації. Усі ми пам’ятаємо Нормандський формат. Я точно в ньому прожив два роки. Можу сказати, що сидіти і дивитися, як ми там на підвищених тонах із росіянами щось обговорювали — це все не працює. Не ми почали цю війну. Нам не потрібна російська земля. Ми боремося за своє. Але територіальних компромісів у нас не буде. Дуже важливо було це сказати спецпредставникам. А щодо решти — говорімо”, — висловився він.

Разом із цим, акцентував Єрмак, Україна має стати членом НАТО, коли дозволить безпекова ситуація.

“Для нас сьогодні ідеальна форма — це мікс із Київського безпекового договору і зобов’язань за прикладом тих, які були взяті США перед Ізраїлем. Тобто, найкраще з обох концепцій. І друге: фіксація в тому чи іншому вигляді безальтернативності того, що ми на шляху до членства в НАТО, а до вступу в Альянс — отримання гарантій безпеки… Ми, як адекватні люди, розуміємо, що повноцінним членом НАТО Україна стане, звісно ж, коли дасть змогу безпекова ситуація. Але цей момент принциповий: йдеться саме про “коли”, а не “якщо”. Сьогодні наша позиція зрозуміла. Перше — запрошення стати членом НАТО в умовах, коли безпекова ситуація це дозволить. Друге — гарантії безпеки на шляху до НАТО”, — розповів керівник ОПУ.

За його словами, після саміту G7 (“Великої сімки”) в Хіросімі та історичного висновку, який зробив у своєму виступі прем’єр-міністр Японії, стало зрозуміло: наратив про те, що це війна НАТО з Росією ламається на очах.

“Ні в кого немає питань щодо територіальної цілісності! Ні в кого немає питань щодо суверенітету, ні в кого немає питань, що потрібно щось із цим робити! Звичайно, є ще, скажімо так, питання в підходах, є над чим попрацювати. Але основний наратив росіян, на якому вони довгий час “їхали”, і який полягав у тому, що це війна НАТО з Росією, цей наратив ламається на очах. Було зроблено дуже важливий крок уперед, я вважаю, історичний. Звичайно, його потрібно далі розвивати”, — резюмував Андрій Єрмак.

Читайте також: Після перемоги України мирного договору з РФ бути не може, — Подоляк

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський на саміті G7 у Хіросімі (Японія) запропонував провести саміт української формули миру в липні 2023 року. Тоді від початку повномасштабної війни мине 500 днів. Саміт готовий провести Копенгаген. Про це повідомив міністр закордонних справ Данії Ларс Расмуссен. За його словами, до участі в саміті союзники намагаються схилити й Китай.

Прямий ефір