Надприбутки Норвегії від експорту газу можуть спрямувати на допомогу Україні — деталі переговорів

Прапори України та Норвегії. Фото: uatv.ua

Ведуться переговори, щоб частину надприбутку, який Норвегія отримує від експорту газу в Європу, було спрямовано на допомогу Україні. Про це сьогодні, 6 грудня, в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ повідомила тимчасова повірена у справах України в Норвегії Лілія Гончаревич.

“Ми напрацьовуємо можливість використання надприбутків, які Норвегія отримує в енергетиці. Спочатку було досить скептичне ставлення деяких норвезьких політичних партій до цього питання, зараз ситуація більш позитивна. І ми сподіваємося, що частину надприбутків можна буде використати для допомоги Україні”, — сказала вона.

Гончаревич зазначила, що українські дипломати залучені до переговорів на всіх рівнях цієї дискусії.

“Ми спілкувалися з усіма політичними партіями, з їхніми лідерами, з урядом. Поки що говорити зарано про підсумкове рішення, тому що процес ухвалення рішень тут доволі тривалий і доволі такий непередбачуваний. Але ми сподіваємося на позитивне рішення для України”, — підсумувала вона.

Повна версія інтерв’ю: Підготовка військових і високоточна зброя: про норвезьку допомогу говоримо з тимчасовою повіреною у справах України в Норвегії Лілією Гончаревич

Нагадаємо, Норвегія опинилася у виграші від енергетичної кризи в Європі, отримуючи небувалі доходи від експорту газу. Як пишуть ЗМІ, для Норвегії цей рік виявився втричі вдалішим, ніж минулий. Чистий прибуток за поточний рік може становити близько 94 млрд євро, це на 65 млрд більше, ніж рік тому.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький висловив надію, що Норвегія компенсує частину газу, який Польща раніше отримувала з Росії. Він заявив, що гігантські доходи Норвегії від нафти і газу свідчать про те, що вона “побічно наживається на війні”. Прем’єр закликав Норвегію використати зростання цін на газ для підтримки найбільш постраждалих країн, переважно України. Моравецький просить Норвегію піти ще далі, відправляючи не тільки нафту і газ дружнім країнам, а й ділитися з ними надприбутками.

Прямий ефір