Надання європейської перспективи Україні буде логічним та очікуваним кроком, – президент

Фото ОП

Надання європейської перспективи Україні, яка поділяє спільні цінності з Європейським Союзом, буде логічним та очікуваним кроком, і заради досягнення цієї мети наша країна наполегливо працюватиме з усіма державами ЄС.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками ЗМІ за підсумками 23-го саміту Україна – Європейський Союз, інформує UA.

“23-й саміт (Україна – ЄС– ред.) окреслив наші спільні здобутки й спільні позиції щодо політичної асоціації та інтеграції України у внутрішній ринок ЄС. Ми детально обговорили прогрес у імплементації угоди про асоціацію. Вона стала рушійною силою євроінтеграційних реформ і вивела на новий рівень наше двостороннє співробітництво. Його кінцева мета – повна інтеграція до Європейського Союзу“, – сказав Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що Україна очікує від керівництва Євросоюзу та держав-членів сміливості й далекоглядності.

“Це чіткий сигнал та їхнє бачення України як невід’ємної складової європейського простору“, – наголосив глава держави.

Володимир Зеленський акцентував увагу на тому, що Україна та Євросоюз досягли вагомого прогресу з часу попереднього саміту. Зокрема, сьогодні підписано угоду про спільний авіаційний простір, робота над якою тривала вісім років. Також підписана низка інших угод.

А спільна заява, яку ухвалено за результатами сьогоднішнього саміту, відображає амбітність порядку денного Україна – ЄС, зазначив глава держави.

“Цей документ містить потужні сигнали на підтримку територіальної цілісності та незалежності України, а також інтеграції України в політичний та економічний простір Євросоюзу”, – додав президент.

Також, за його словами, тривають переговори про оновлення митних тарифів і перегляд угоди про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі.

“Упевненим є рух до угоди про “промисловий безвіз“. Уже на наступному саміті Україна – ЄС ми прагнемо її підписати”, – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави також повідомив, що почався діалог щодо Європейського “зеленого курсу“, і Україна готова рухатися до кліматичної нейтральності спільно з ЄС.

Крім того, учасники саміту обговорили боротьбу з корупцією та завершення судової реформи в Україні.

“Це наш безумовний пріоритет. Запущено процес деолігархізації. Позитивну оцінку від ЄС щодо ухваленого законодавства ми зафіксували у спільній заяві”, – наголосив Володимир Зеленський.

Також президент подякував Європейській комісії за виділення другого траншу в межах макрофінансової допомоги у розмірі 600 млн євро у вересні цього року.

“Це доказ високої оцінки прогресу України в політичних та економічних реформах і важлива підтримка макроекономічної стабільності”, – зазначив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, сьогодні, 12 жовтня, Україна та ЄС підписали угоду про спільний авіаційний простір.

Читайте також: Володимир Зеленський розраховує підписати “промисловий безвіз” на наступному саміті Україна – ЄС (ВІДЕО)

Прямий ефір