Опір на тимчасово окупованій території Запорізької області посилюється, місцеві жителі не приховують проукраїнської позиції. Про це сьогодні, 15 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив міський голова Мелітополя Іван Федоров.
“Наші жителі не бояться в публічних місцях зривати прапор Росії і показувати, демонструвати свою позицію. Все зрозуміло, що потім під дулом автомата вони змусили писати якісь каяття на відео. А тепер, на жаль, є ймовірність, що віддадуть під свій фейковий “суд” цю дівчину. Але, тим не менш, це показова демонстрація своєї проукраїнської позиції. І всі жителі Мелітополя її продовжують показувати. А ось колаборанти, які залишилися на тимчасово окупованій території, все-таки шукають для себе інші відповідні місця для проживання”, — сказав Федоров.
За його словами, масовий відтік колаборантів із Мелітополя розпочався одразу ж, щойно російські окупанти оголосили про “евакуацію”. Зокрема, Федоров навів як приклад підтверджений від’їзд із міста двох осіб, які брали участь в організації протизаконного “референдуму”.
“І сьогодні ми бачимо такий відтік колаборантів до окупантів, і це, зокрема, є наслідком того, що опір тільки посилюється на тимчасово окупованих територіях”, — сказав мер Мелітополя.
Він також розповів, що на тимчасово окупованій території Запорізької області немає такого поняття, як свобода пересування. Місцевим жителям потрібна спецперепустка, щоб з’їздити, наприклад, до Бердянська. Також доводиться проходити принизливі перевірки речей і телефонів на блокпостах.
“Друге, коли ти підеш на ринок купувати продукти, ти купиш м’ясо в 4 рази дорожче, ніж воно коштує в Запоріжжі, Дніпрі чи Києві, або ж овочі, які коштують у 2 рази дорожче. Про якісь продукти немісцевого виробництва або асортимент продуктів взагалі не йдеться на сьогодні. Жорсткіша і складніша ситуація з медикаментами і з медичним обслуговуванням. Його на сьогодні як такого немає на тимчасово окупованій території Запорізької області. Коли ворог оголосив свою фейкову евакуацію, то важких пацієнтів з Енергодара, Токмака, Василівки вони перевезли до тимчасово окупованого Мелітополя, тим самим виписали всіх тих пацієнтів, які також потребували медичної допомоги. Тому сьогодні доступ до медицини також обмежений”, — розповів Федоров.
Зі свого боку, за його словами, українська влада готує плани відновлення частини Запорізької області та відродження економіки після деокупації.
“Цього тижня ми будемо вести переговори з низкою скандинавських країн за трьома напрямками. Перше, звичайно ж, нам необхідна буде допомога в перші 100 днів для того, щоб відновити життєдіяльність нашого міста. Ми бачили практику Херсона, коли зруйноване місто після себе залишають без працюючої інфраструктури вороги, практику частини деокупованої Харківської області, коли також усе крадуть і все виносять. І ми бачимо вже сьогодні практику, коли з енергодарської лікарні, з токмацької лікарні вже все вивезли, хоча ще не побігли з цієї території Запорізької області. Тому перша частина взаємодії — це все-таки швидке відновлення. І мета цієї взаємодії, щоб наші жителі могли якнайшвидше повернутися до себе додому, тому що всі хочуть. А друга частина — це про майбутнє, це про освіту, це про будівництво нової сильної економіки Приазов’я. Це буде найкраща відповідь ворогу Росії”, — заявив Федоров.
Читайте також: Поліцейський режим, “паспортизація” та “мобілізація” — про ситуацію в окупованому Мелітополі поінформував мер
Нагадаємо, як розповіла голова Запорізької обласної ради Олена Жук, російські окупанти проводять депортацію жителів тимчасово окупованих територій частини Запорізької області. Про так звану евакуацію росіяни оголосили 5 травня.