На рахунку Росії – 58% атак хакерів у світі (ВІДЕО)

Фото з сайта kanaldom.tv

Від хакерських атак не застраховані навіть найзахищеніші системи світу. У липні минулого року влада Сполучених Штатів Америки та Великої Британії опублікувала звіт про хакерські атаки за останні два роки. Згідно з документом, за сотнями кіберзлочинів стоять російські спецслужби. Москва свою причетність до кібернападів щоразу традиційно заперечує.

Про це повідомляє UA.

Головна мета всіх атак хакерів – доступ до персональних даних. Найчастіше атакують галузі державного сектора. На другому місці – неурядові організації та аналітичні центри.

“Якщо вони (хакери, – ред.) дістаються бази даних – це набагато гірше. Тут важливо розуміти, протягом якого часу вони мали доступ до бази даних і який обсяг даних їм вдалося отримати. Якщо у них було лише дві години, то вони не могли завантажити великий обсяг бази даних”, – пояснює експерт з кібербезпеки Іван Пєтухов.

За даними дослідження американської корпорації “Майкрософт”, Росія генерує понад половину всіх кібератак у світі – 58%. “Російський слід” простежувався на виборах президента США у 2020 році. Метою кібератак було отримання компрометуючої інформації про людей і структури, наближені до тоді ще кандидатів у президенти США: Джо Байдена та Дональда Трампа. Хакери спробували використати доступ до мереж для спотворення даних та публікації закритої інформації, щоби поставити під сумнів достовірність результати виборів.

“У минулому російські агенти робили це для дестабілізації урядів, щоби перевірити власні можливості та позбавити почуття впевненості уряди країн, із якими вони в чомусь не сходяться”, – заявила заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд в інтерв’ю виданню Financial Times.

Питання про російські кібератаки обговорювалося на зустрічі Джо Байдена з Володимиром Путіним улітку минулого року. Вашингтон тоді попередив Москву, що США дадуть відповідь на російські кібератаки аналогічними діями. Глава Білого дому вимагав припинити атаки на об’єкти американської критичної інфраструктури, а також притягнути до відповідальності винуватців масштабних атак на американські компанії.

Нагадаємо, кібератака на урядові сайти, з якою Україна зіштовхнулася у ніч на 14 січня, може стати підготовкою для більш серйозних атак.

Читайте також: Військова ескалація Росії проти України (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Прямий ефір